Instalacja dodatków

Instalacja plików .package:

UWAGA TEN PORADNIK DOTYCZY INSTALACJI PLIKÓW .PACKAGE OD AKTUALIZACJI 1.12 WZWYŻ!

Jeśli masz wersję podstawy gry niższą niż 1.12 zaktualizuj ją przez launcher lub zaktualizuj ją manualnie, pobierając aktualizacje z tej strony: The Sims 3 Recent Update Links .


-1-
Tworzymy folder "Mods":

a] Klikamy na pulpicie prawym przyciskiem i tworzymy nowy folder, nazywamy go "Mods"

-1a-
Resource.cfg

a] Ściągamy plik resource.cfg klikając TU ->   Kliknij aby porać plik resource.cfg (Mediafire) Alternatywny link: POBIERZ resource.cfg z JumboFiles .

Ewentualnie, możecie sami utworzyć taki plik. Otwieramy notatnik i wklejamy ten tekst:

Priority 501
DirectoryFiles Files/... autoupdate
Priority 500
PackedFile Packages/*.package
PackedFile Packages/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*/*/*.package
Priority 499
PackedFile Test/*.package
PackedFile Test/*/*.package
PackedFile Test/*/*/*.package
PackedFile Test/*/*/*/*.package
PackedFile Test/*/*/*/*/*.package
Priority -50
PackedFile Probation/*.package
PackedFile Probation/*/*.package
PackedFile Probation/*/*/*.package
PackedFile Probation/*/*/*/*.package
PackedFile Probation/*/*/*/*/*.package
Priority 500
PackedFile DCCache/*.dbc


Wybieramy opcję zapisz jako i w nazwie wpisujemy resource.cfg

Przenosimy plik resource.cfg do utworzonego przedtem folderu "Mods"

-1b-
Tworzymy folder "Packages"

a] Wchodzimy do folderu "Mods" utworzonego w pierwszym kroku.

b] Tworzymy tam Folder "Packages", klikając prawym przyciskiem myszy i tworzymy nowy folder, nazywamy go "Packages" i w tym folderze będziemy umieszczać pliki .package.
Wszystkie dodatki na moim blogu są zapakowane w archiwum winrara czyli plik ma rozszerzenie .rar (przykład: Anulaa89_Starfish Posters.rar), przed instalacją musisz rozpakować je programem WinRar lub za pomącą jakiegoś programu do rozpakowywania plików, kolejnie możesz przystąpić do instalacji wg poniższego poradnika:

-1c-
Przenosimy folder "Mods" z Pulpitu do folderu "Moje dokumenty" - PAMIĘTAJ, ŻE MOJE DOKUMENTY, NIE PROGRAM FILES!

a] Wycinamy folder "Mods" i wklejamy go do tej lokalizacji: C:\Documents and Settings\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3

-2-
Kiedy już wszystkie powyższe kroki zostaną wykonane możemy przenieść wszystkie swoje pliki .package do nowej lokalizcji. Pamiętając o tym, aby dodatki te - w szczególności MODY, były kompatybilne z posiadaną wersją gry. Nie pobierajcie modów z serwisów typu chomikuj.pl - tam nigdy nie ma odpowiednich wersji modów.


Instalacja plików .sims3pack:
Mozna je instalować w dwojaki sposób. Jeśli instalujemy jeden plik to najszybiciej będzie po prostu dwukrotnie na niego kliknąć. Uruchomi się program startu i instalacja rozpocznie się automatycznie. Po jej ukończeniu wystarczy kliknąć ok.
Jeśli instalujemy większą ilość przedmiotów dla ułatwienia należy Przenieść wszystkie dodatki do folderu C:\Documents and Settings\NAZWA UŻYTKOWNIKA\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Downloads. Następnie uruchamiamy program startu i przechodzimy do zakładki Pobrane. Wybieramy wszystkie lub tylko niektóre dodatki i klikamy Instaluj. Po skończonym procesie klikamy "ok".

Instalacja plików .sim
Z takim rozszerzeniem możemy się spotkać po pobraniu niektórych Simów. Taki plik po prostu umieszczamy w folderze: C:\Documents and Settings\NAZWA UŻYTKOWNIKA\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\SavedSims\

11 komentarzy:

 1. nie ma możliwości pobrania pliku resource.cfg z linku podanego powyżej

  OdpowiedzUsuń
 2. czy można podać inny link zawierający resource cfg., ew. wzór pliku?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodałam dodatkowy link w razie jakby nowy link do mediafire zawiódł + treść pliku resource.cfg

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielkie dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak można sprawdzić kompatybilnośc modów?

  OdpowiedzUsuń
 6. Sprawdzić się raczej nie da. Jak już masz wrzucone albo pobrane Bóg wie skąd:D. Musisz zaktualizować grę i pobrać ze stron AUTORÓW -> nie jakieś gówno z chomikuj - tam nigdy nie znajdziesz dobrej wersji moda. Autorzy na swoich stronach informują z jaką wersją gry dany mod jest kompatybilny i w miarę wydawania kolejnej aktualizacji gry aktualizują swoje mody. Mam nadzieję że dość jasno wyjaśniłam o co chodzi. Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 7. Anulaa89, co zrobić, gdy po deinstalacji gry, wgraniu wszystkich dodatków, bez instalowania Install Helper Monkey, pliki packages nadal mają ikonkę "Małpki"? Próbowałam nową metodą przez "Moje Dokumenty", niestety, nic to nie dało. Jak się pozbyć tego programu, gdyż w panelu sterowania go nie widzę?
  Pozdrawiam. Ania

  OdpowiedzUsuń
 8. Musisz spróbować w Start->wyszukaj -> pliki i foldery i wpisz nazwę tego programu, niestety nie pamiętam nazwy dokładnej. ale samo to nie przeszkadza, że mają taką ikonkę. Moje też miały i działały nową metodą. Błąd tkwi w tym, że albo nie zaktualizowałaś gry/albo nie pobrałaś odpowiednich wersji modów, albo po odinstalowaniu gry nie usunęłaś starych plików z program files/electronic arts. Ja miałam podobny problem dawno temu i myślałam że usunełam pliki a tego nie zrobiłam i przez to mi nie działały nową metodą.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety - nic pomogło nic :( Origin być musi.

  Widzę , że ten temat dopiero się na innych forach rozkręca - a moderatorzy zamykają tematy z nim związane .......łamanie regulaminu lub inne powody:(. Wyrzucone pieniądze w błoto:(, bo grać się po prostu nie da.

  Nie mniej jednak dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana nie temat jest bardzo dobrze znany. Wiele for poupadało. Sama byłam swego czasu technikiem forum, modem, super modem a w końcu adminem i niestety to forum też upadło przez nasze głupie społeczeństwo. Przez dzieci, nie umiejące się dogadać i potrzebujące samych pochwał. Długi temat możnaby wiele o tym mówić. Tematu cracków nie ma co poruszać bo od razu oskarżają matołki boże o piracenie.
   Myślę, że na własne ryzyko możesz spóbować cracka. Tylko to jest taki problem, że jak wyjdzie nowa aktualizacja to niestety trzeba szukać nowego cracka.
   Ja nie potępiam osób nie posiadających oryginalnej gry - ale nie chcę żeby zamknięto mi bloga więc nie poruszam takich tematów. Co sobie myślę to myślę. :)

   Pozdrawiam. Mam nadzieję, że w końcu się uda rozwiązać problem.

   Usuń

Komentarze są wyłączone z powodu zawieszenia działalności bloga. Nie mam możliwości reuploadu obiektów do pobrania. Co do kwestii technicznej: nie znam innych odpowiedzi na problemy z grą niż te przedstawione na blogu. Dlatego proszę o nie zadawanie pytań poprzez Facebook itp. Pozdrawiam.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.