sobota, 18 lutego 2012

Delphy's Sims3Pack Cleaner, obsługa i wykrywane problemy

Wprowadzenie


Program Sims3Pack Cleaner autorstwa Delphy (MTS) służy do analizy i dokonywania zmian w zawartości plików sims3pack.
Program cały czas znajduje się w fazie eksperymentalnej, więc należy liczyć się z występowaniem błędów.
Jeśli chcesz zmienić sims3pack w jakikolwiek sposób, polecam pracować na jego kopii. Program może przeanalizować TYLKO JEDEN plik sims3pack w tym samym czasie oraz tylko ten który nie jest zainstalowany.

Skąd pobrać i jak instalować ?Program możesz pobrać stąd [wymagana rejestracja]:

Click to Download / Kliknij aby pobrać
Zapisz CUSTARD.rar gdzieś na komputerze, użyj programu WinRar ( do pobrania TUTAJ )do rozpakowania plików do jakiegoś nowego folderu. UWAGA – do działania programu potrzebny jest .NET Framework 2.0 [do pobrania TUTAJ ](w Windows 7 już jest on standardowo).

Nie musisz nic instalować – wystarczy, że upewnisz się że wpakowane poprzednio pliki masz razem w jednym folderze. Program uruchamia się poprzez kliknięcie w [Sims3PackCleaner.exe].

Użytkowanie programu:Ważne zasady, których należy się trzymać podczas korzystania z programu:
- należy pracować na kopii pliku sims3pack, ponieważ nie ma 100% pewności co do zachowania programu
- otwierając plik sims3pack w programie Sims3Pack Cleaner należy najpierw uruchomić PROGRAM, a następnie wybrać File->Open->[twój wybrany plik]
- nie należy otwierać pliku sims3pack poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na wybranym pliku i wybranie opcji „Otwórz za pomocą…”
- przed rozpoczęciem pracy z kolejnym plikiem należy program zamknąć i uruchomić od nowa
- do zapisu plików należy używać opcji „SAVE” – nie „Save as..”
- zmodyfikowany przez nas plik należy jeszcze raz otworzyć w programie w celu sprawdzenia
- TO NARZĘDZIE NIE SŁUŻY DO INSTALACJI PLIKÓW SIMS3PACK W GRZE !!!

Plik sims3pack to tak jakby „pojemik” na pliki [.package], ktre stanowią natywny format gry. Po otworzeniu pliku sims3pack w Sims3Pack Cleaner, jego zawartość wyświetli się w oknie programu. Oczywiście wygląd oraz ilość różnić się będzie w zależności od ilości i różnorodności plików zawartych w sims3packu.Pierwszą pozycją jest nasz plik z domkiem.
Pod tym plikiem, podświetlone na żółto to miniatury, widoczne później w Launcherze i po zainstalowaniu domu – w grze.
Możliwy jest również podgląd niektórych pozycji w oknie podglądu.

Ewentualne wadliwe pliki, są podświetlone na czerwono.

Oczyszczanie plików z parcelami/simamiJeśli Twój plik wygląda tak jak na zdjęciu poniżej, znaczy to że nie zawiera on w sobie żadnych dodatków.Jeśli chcesz usunąć wszystkie dodatki z danego sims3packa pamiętaj, że bezwzględnie musisz pracować na jego KOPII, nie a oryginalnym pliku, gdyż w razie gdyby poszło coś nie tak możesz pracować od nowa, na kolejnej jego kopii. A zdarza się, że nie udaje się to za pierwszym razem i trzeba kilkakrotnie powtarzać operację – zawsze na nowej kopii pliku.
Aby pozbyć się błędnych plików albo po prostu tych, których nie chcemy po prostu je odznaczamy:Kolejnie używamy opcji SAVE – NIE SAVE AS.


Teraz otwieramy nasz plik ponownie i sprawdzamy, czy wszystko poszło po naszej myśli, jeśli nie otwieramy kolejną kopię pliku i próbujemy od nowa. Natomiast jeśli operacja się powiodła po prostu zamykamy program – NICZEGO już NIE zapisując.

Błędy w zawartości plików sims3packMissing TXTC - Brakujące pliki TXTC (blue lots – niebieskie parcele)Niebieskie parcele stały się już rzadszym problemem, ale te przedmioty nadal mogą psuć Twoją grę. Pierwotnie tylko te pliki zostały dotknięte tym problemem, a niektórzy ludzie myślą, że dobrym pomysłem jest po prostu przekształcić je w Sims3packi, zakładając że to rozwiąże problem. Jednak się mylili. Na szczęście wiele z tych plików zostało już naprawionych, ale wiele można znaleźć jeszcze na Giełdzie Wymiany.

Błąd ten spowodowany jest błędem w jednym z narzędzi do tworzenia nieoficjalnych dodatków.

Program ukaże je w ten sposób:Nie należy instalować takich plików, ani też ich reuploadować. Pliki te można znaleźć tylko w domach/parcelach, gdyż zawsze są to jakieś obiekty. Jeśli koniecznie musisz posiadać ten dom w grze, najpierw usuń wadliwy plik za pomocą Sims3Pack Cleaner.

Corrupt (Not a DBPF), Bad download, Bad indexZawsze może znaleźć się plik, który jest uszkodzony, ma zły index. Pliki sims3pack zawierające takie pliki często nie chcą się zainstalować. Czyli mówiąc potocznie wywala nam błąd.

Program ukaże je w ten sposób:To, że program zaznacza nam kilka plików na czerwono nie oznacza, że wszystkie są wadliwe, czasem wystarczy usunąć jeden lub dwa pliki i jest po kłopocie – ponieważ np. akurat te pliki rzutowały na pozostałe.

Najlepiej rozpakować dany plik s3pack programem Delphy’s Sims 3pack Multi Extractor i sprawdziś te pliki w Delphy’s Dashboard. Po ustaleniu konfliktujących plików, możemy się ich pozbyć z sims3packa Oczywiście można usunąć wszystkie zaznaczone na czerwono pliki bez ich sprawdzania i teoretycznie powinno to rozwiązać problem, ale nie daje nam to stuprocentowej pewności..


Zła kategoria, płeć i wiek przypisane do ubrań, włosów, akcesoriaW plikach sims3pack zawierających samych simów albo domy z simami lub całymi rodzinami mogą pojawić się pliki z włosami, akcesoriami i ciuchami. Może się okazać, że do któregoś z plików zostały źle przypisane kategorie wiekowe czy płeć.

Skróty i oznaczenia, uzywane w programie Sims3Pack Cleaner:
Naked - nagość
Everyday – codzienne
Formalwear - oficjalne
Sleepwear - piżamy
Athletic - sportowe
Singed - osmalone
Career - robocze
All - wszystkie
b = Baby - niemowlę
p = toddler – małe dziecko
c = child - dziecko
t = teenager - nastolatek
y = young adult – młody dorosły
a = adult - dorosły
e = elder – emeryt/senior
m = male - męskie
f = female - damskie

Nie należy przypisywać odzieży ani włosów do niemowląt (b), małe dzieci (p),dzieci (c) i nastolatki (t) nie mogą być klasyfikowane razem z inna grupą wiekową, młodzi dorośli/dorośli (y/a) mogą być razem w jednej grupie. Niektórych kobiecych meshy nie można klasyfikować również jako męskich i na odwrót.
Przypisanie jakiegoś ubrania do wszystkich kategorii jest nieprawidłowe. Również zdarza się, że ubranie bez odpowiedniej siatki zostanie błędnie zaklasyfikowane do ciążowych Jednak tych ostatnich program nie wykrywa niestety.

Przykładowe źle przypisane kategorie wiekowe i typowe:


Przykładowe źle przypisane kategorie typowe, wiekowe i płciowe:


Ubranie, które jest zaliczone do kategorii NAKED, pokaże się podczas brania prysznica przez Twojego sima. Jest również inna odzież, która prawidłowo zakwalifikowana jest do tej kategorii np.: tatuaże lub inne rzeczy.
Makijaż itp. często jest klasyfikowany dla wszystkich grup wiekowych, niekoniecznie jest to problemem, ale jeśli jesteś kreatorem nie poleca się kategoryzować w ten sposób. W każdym razie jednak nie przeszkadza to w korzystaniu z niego.
Włosy mogą być zakwalifikowane od nastolatka w górę i małego dziecka i dziecka osobno.


Pliki sims3pack zawierające w sobie postacie simówTen problem zaczął coraz bardziej się rozprzestrzeniać po wyjściu dodatku Po Zmroku. Dodatkowe pliki nie dochodzą jako dodatkowy pakiet plików package, które można usunąć w Sims3Pack Cleaner i które pokazują się w Launcherze gry, ponieważ całe wyposażenie sima zostaje zapisane w pliku postaci. Domy/parcele nie mają tego problemu, jedynie dotyczy on Simów.
Plików takich nie można znaleźć w Lancherze gry. W Sims3Pack Cleaner wygląda to tak:


Taki sim ma wpis w SubTyp (podtyp) i zamiast pustego opisu miniatur, pokazuje rodzaj załączonych dodatków.

Jeśli widzisz sima, który ma tylko wadliwy opis miniatury ale pusty podtyp to to tylko odniesienie do pobrania. Musisz samemu pobrać to co jest niezałączone do sima.
W Sims3Pack Cleaner wygląda to tak:Błąd miniatur


Niektórzy zmieniaja miniatury aby zaprezentować danego Sima/Dom lepiej. Kiedy to robili, musieli zrobić coś źle (np. zły rozmiar).

Tak to będzie wyglądać w programie:


Wadliwe miniatury nie są problemem, możecie spokojnie zainstalować takiego sima, ale nie rozsyłajcie takich plików dalej.
Reakcje:

11 komentarzy:

 1. Dzięki za poradnik,z pewnością skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny i przydatny blog lubię simsy i na pewno będę go odwiedzać :D

  Zapraszam tez na mój blog : http://gfopowiadanka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, bo Ty masz tutaj w cleanerze tak duuuużo plików :3 Powiesz mi jak to zrobić? Bo nie sądzę, żebyś każdy plik oddzielnie pakowała :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale po co chcesz mieć w nim dużo plików? To jest program głównie do czyszczenia plików .sims3pack(które są "opakowaniem" dla plików .package) z zepsutych lub innych plików, któych chcemy się pozbyć. Tam gdzie jest dużo plików jest to po prostu plik z parcelą/domem/simem zawierającym w sobie wiele plików .package które są meblami i tak dalej. A wzięły się z tąd, że jak budujesz dom -> urządzasz go dodatkami z internetu i potem go publikujesz to te pliki się w nim zapisują i możesz podejrzeć co to za pliki i czy któreś nie są zepsute. Nic nie pakuję do programu pojedynczo bo się nawet nie da zapakować kilku pojedyńczych sims3packów na raz.
  :////

  OdpowiedzUsuń
 5. O Boże, przepraszam.. Nie jestem obeznana x3 Ale myślałam, że da się jakoś zapakować cały folder 'Downloads' i można po prostu odznaczyć ze wszystkich te,które chce się usunąć D: Przepraszam, źle myślałam D:

  P.S - Jestem tym samym anonimem co powyżej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nic się nie stało każdy ma prawo do niewiedzy albo błędu heh nawet najlepszy się myli czasem. Dlatego nie musisz mnie za to przepraszać hehehe...

  Co do folderu Downloads. To możesz z niego wywalić wszystko co zainstalowałaś do Kosza albo na inny dysk coby później w razie reinstalacji gry/systemu czy czegoś tam nie pobierać od nowa. Dodatki zostaną w grze i tak przecież, a gra się trochę odmuli jak się tego badziewia stamtąd pozbędziesz. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A tak w ogóle to co chcesz zrobić ? Bo trochę nie jarzę. Chcesz odinstalować dodatki? Czy co?

  OdpowiedzUsuń
 8. Chcę odinstalować dodatki, które pojawią się w kategorii NAKED.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hmmm obawiam się, że pozostaje nam tylko launcher gry, ponieważ tylko on usunie te dodatki z gry. Bo ręcznie nie ma szans ich wywalić. Tu jest mały poradnik jak sprawnie uporać się z tym syfkiem: http://hotgeek.net/poradniki-techniczne-135/deinstalacja-plikow-sim3pack-kiedy-juz-wszystko-zawiedzie-2005/ , bo launcher nieraz nie widzi wszystkiego jak się ma tego dużo. No ewentualnie jeżeli byłyby to pliki package można je usunąć ręcznie z folderu Mods/Packages

  OdpowiedzUsuń
 10. Anulaa, bo mi na tej stronie (jestem zarejestrowana i zalogowana) pojawia mi się takie coś : donata13, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

  If you are trying to access a download, it may have been removed by the Creator or by the Staff for policy violations or a number of other reasons.
  Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
  If you are trying to post, the administrator may have disabled your account from accessing this area.
  Wiesz może, co z tym zrobić? ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie jest ok. Skontaktuj się z administratorem MTS.

   Usuń

Komentarze są wyłączone z powodu zawieszenia działalności bloga. Nie mam możliwości reuploadu obiektów do pobrania. Co do kwestii technicznej: nie znam innych odpowiedzi na problemy z grą niż te przedstawione na blogu. Dlatego proszę o nie zadawanie pytań poprzez Facebook itp. Pozdrawiam.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.