czwartek, 26 września 2013

Poprawna kolejność instalacji/reinstalacji The Sims 3 wraz z WSZYSTKIMI aktualizacjami.

Postanowiłam napisać jeszcze jeden poradnik o instalacji i aktualizowaniu The Sims 3. Ten poradnik jest najdokładniejszy i najbardziej łopatologiczny jak się da. Łatwiej i bardziej dobitnie się już nie da. Więc jeżeli czegoś nie rozumiecie to już inaczej tego się wytłumaczyć nie da. 

Poradnik jest napisany pod osoby które pierwszy raz będą instalować grę lub robią reinstalację i chcą uniknąć - a przynajmniej spróbować uniknąć - błędów.

Jeżeli chcesz reinstalować grę, musisz wykonać następujące kroki (jeżeli instalujesz grę po raz pierwszy lub już wykonałeś te kroki, które opisałam przejdź trochę niżej):


Krok I. - Pobieranie aktualizacji.

1. Pobierz wszystkie potrzebne aktualizacje. (Aktualizacje pobierzesz tutaj: http://simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:TS3_Patching/Archive (po najnowszą łatę należy zjechać do dołu strony i wybrać "Get current patches here".). Zajmie to trochę czasu, ale musisz posiadać wszystkie aktualizacje gry.

Krok II. Kopia zapasowa ewentualnych zapisów gry i pozbywanie się hacków, etc.

1. Zapisy gry znajdziemy w C:\Users\Twoja nazwa użytkownika\Documents\Electronic Arts.
-Aby skopiować klikamy prawym przyciskiem na folderze The Sims 3 pod wyżej wymienionym adresem i wybieramy opcję "Kopiuj". 
-Przechodzimy na Pulpit bądź gdziekolwiek gdzie chcemy zachować zapis gry np. na Pendriva, klikamy prawym przyciskiem, z menu podręcznego wybieramy Wklej.

- Usuń wszystkie niestandardowe hacki - Jeżeli posiadasz jakieś hacki (np. poprawione pliki światów etc.) musisz przywrócić oryginalne pliki z gry. (Czyli jeżeli np. posiadasz poprawione Sunset Valley to musisz przywrócić oryginalny plik.) Podmień wszystkie niestandardowe pliki na oryginalne w tej lokalizacji: Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\GameData\Shared\NonPackaged\. 

- Przywróć oryginalne pliki w lokalizacji C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin. Jeżeli podmienialiście jakieś pliki w podanej lokalizacji to zaleca się przywrócić oryginalne pliki.

Krok III. Deinstalacja The Sims 3 oraz dodatków i akcesoriów.

1. Przejdź do:
Windows XP: Start->Panel Sterowania->Dodaj/usuń programy 
Windows Vista/7: Start->Panel Sterowania->Programy i funkcje
Windows 8: Ustawienia->Panel Sterowania -> Programy i funkcje
Następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby odinstalować grę (dalej, dalej, dalej, Odinstaluj - ew. w j.angielskim: next, next, next->Uninstall).
Każdy dodatek/akcesoria odinstalowujemy osobno. Deinstalację przeprowadzamy w kolejności odwrotnej do instalacji. Czyli (jeżeli nie posiadasz któregoś z dodatków bądź akcesorii po prostu "wykreśl je z listy"):

- The Sims 3 Skok w Przyszłość
- The Sims 3 Film
- The Sims 3 Rajska Wyspa
- The Sims 3 Studenckie Życie
- The Sims 3 Szalone Lata 70., 80. i 90
- The Sims 3 Cztery Pory Roku
- The Sims 3 Nie z Tego Świata
- The Sims 3 Diesel
- The Sims 3 Słodkie Niespodzianki Katy Perry
- The Sims 3 Zostań Gwiazdą
- The Sims 3 Luksusowy Wypoczynek
- The Sims 3 Zwierzaki
- The Sims 3 Miejskie Życie
- The Sims 3 Pokolenia
- The Sims 3 Impreza w Plenerze
- The Sims 3 Po Zmroku
- The Sims 3 Szybka Jazda
- The Sims 3 Kariera
- The Sims 3 Nowoczesny Apartament
- The Sims 3 Wymarzone Podróże
- The Sims 3

2. Jeżeli posiadasz zainstalowany EADM (EA Download Manager)/Origin również go odinstaluj. Można odinstalować też Stwórz Wzór i Stwórz Świat (ale nie obowiązkowo).

3. Zrestartuj komputer (Nie RESETEM ale Start->Zasilanie->Uruchom ponownie)

Krok IV. Czyszczenie wszelkich pozostałości po TS3.

Po restarcie sprawdzamy czy aby na pewno wszystko zostało usunięte, prawdopodobnie jednak w wielu przypadkach mogą pozostać jakieś pliki.

1. Usuń następujące pliki (poradnik dla domyślnej lokalizacji):
Start->Mój Komputer ->Dysk lokalny (C:) -> Program Files -> Electronic Arts, teraz po kolei jeżeli są jakieś pozostałości to już nie wchodzimy w szczegóły tylko kasujemy wszystko co w nazwie zawiera The Sims 3 (Oczywiście czytajcie co usuwacie - bo jeżeli posiadacie narzędzie Stwórz Wzór albo Stwórz Świat to to pozostawcie w spokoju ;) - no chyba, że też odinstalowaliście )

2. Przechodzimy do Moich Dokumentów. Tam usuwamy folder The Sims 3 (Pamiętaj o backupie z kroku II.) Jeżeli odinstalowywaliście CAW i CAP to również te foldery usuwamy (jeżeli nie zrobiliście backup'u tych folderów to zróbcie go tak jak w przypadku The Sims 3).

Krok V. Uwagi dodatkowe. (Dotyczy użytkowników systemów operacyjnych Windows Vista, 7 i 8.)

Jeżeli Twoje konto użytkownika nie posiada uprawnień Administratora, UAC (Kontrola Konta Użytkownika) stworzy kopię folderu \Mods\Packages w folderze VirtualStore. Aby czyszczenie pozostałości było kompletne i stuprocentowe należy sprawdzić ten folder również. Najpierw będziecie musieli jednak "odkryć" ten folder jak to zrobić możecie przeczytać tutaj: Jak odkryć ukryte pliki w systemie Windows.

Przejdź do tych folderów i sprawdź czy są puste:
C:\Users\Nazwa Użytkownika\AppData\Local\VirtualStore\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages
lub:
C:\Users\Nazwa Użytkownika\AppData\VirtualStore\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages
Jeżeli posiadasz jakieś dodatki bądź akcesoria możesz sprawdzić zawartość odpowiednich folderów w VirtualStore, czy wszystko z nich zostało usunięte.

Krok VI. Czyszczenie rejestru.
Opiszę tu sposób dla początkujących, ponieważ ręczna zabawa z rejestrem jest niezbyt bezpieczna.

1. Pobieramy ten programik do czyszczenia rejestru: CCleaner. Instalujemy go. 
2. Uruchamiamy program.
3. Wchodzimy w kartę Rejestr.
4. Klikamy "Skanuj by znaleźć problemy".
5. Po zakończeniu skanowania kliknij: "Napraw zaznaczone problemy" . 
6. Zostanie wyświetlony monit o utworzeniu kopii zapasowej, kliknij "Tak" (zaakceptuj nazwę domyślną i lokalizację).
7. Kliknij "Napraw wszystkie zaznaczone problemy".

Krok VII. Ponowna instalacja gry.

Nadszedł czas na ponowną instalację The Sims 3. Potrzebna będzie Wam duża dawka cierpliwości i spokoju. ;) A dla mnie będzie to najbardziej żmudna część pisania poradnika.

- Instalujemy podstawę gry The Sims 3. (Wg mnie nie ma sensu zgadzać się na instalację EA Download Managera. Najlepiej na końcu procesu instalacji serii zainstalować najnowszą wersję Origin.). Nasza wersja gry to: 1.0.631

Aby nie robić zbytniego bałaganu postanowiłam stworzyć specjalną stronę poświęconą aktualizacjom gry.
Oto link do tabeli kolejności aktualizacji i instalacji dodatków oraz akcesorii ->http://thesims3patches.hol.es/
Niestety na razie jest ona w budowie i to nie za bardzo posuniętej z braku czasu. Na razie na stronie znajduje się tylko tabela poglądowa - w jakiej kolejności należy instalować aktualizacje. Mam nadzieję, że jest to w miarę przyswajalna forma.. Z biegiem czasu stworzę podstrony z informacjami o tym co wnoszą poszczególne aktualizacje. Linki do pobrania będą znajdowały się w innej lokalizacji. Na ten moment nie zdradzę szczegółów ponieważ sama zastanawiam się jak zrobić to najlepiej. Na dzień dzisiejszy pozostawiam Wam link do aktualizacji tutaj: http://simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:TS3_Patching/Archive (po najnowszą łatę należy zjechać do dołu strony i wybrać "Get current patches here".).

Powodzenia!
Reakcje:

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

13.07.2018
Wznawiam komentarze. Moderacja nadal obowiązuje. Proszę o zapoznanie się z informacją od Anuli. Wszelkie komentarze dotyczące reuploadu czy kwestii technicznych będą kasowane.
Wojtek

Info od Anuli: Nie mam możliwości reuploadu obiektów do pobrania. Co do kwestii technicznej: nie znam innych odpowiedzi na problemy z grą niż te przedstawione na blogu. Dlatego proszę o nie zadawanie pytań poprzez Facebook itp. Pozdrawiam.