czwartek, 19 września 2013

Rozwiązanie problemu z wersją gry 0.0.0.0

Ostatnio kilka osób zgłaszało mi wystąpienie problemu związanego z wersją gry "0.0.0.0". Postanowiłam zrobić poradnik wg informacji zebranych w sieci ze stron angielskojęzycznych. 
Poradnik powstał z braku czasu na odpowiadanie każdemu z osobna i ogólnie dla każdego kto boryka się z tym problemem. Ewentualnie zapraszam do dyskusji pod postem. Upraszam o cierpliwość i wyrozumiałość w oczekiwaniu na moją odpowiedź i moderację komentarza. Też mam życie prywatne - a to że w wolnym czasie pomagam Wam w miarę moich umiejętności to moja dobra wola - nie mam umowy z EA - nie płacą mi za pomoc. ;>

Uwaga: Po wyjściu dodatku The Sims 3 Pokolenia prawdopodobieństwo wystąpienia tego błędu zmalało ze względu na to, że aktualizacje są obecnie stosowane do samej podstawy gry - a nie do każdego dodatku/akcesoriów z osobna.

Do rzeczy.
Ten problem może wystąpić po aktualizacji gry bądź po instalacji dodatków/akcesorii w niewłaściwej kolejności. Aby rozwiązać ten problem możemy wypróbować tych kilku opcji:

Reinstalacja Origin:

Jeżeli po aktualizacji gry Twoja wersja gry to "0.0.0.0" i nie możesz uruchomić gry spróbuj reinstalować Origin (dawniej EA Download Manager). Może to rozwiązać problem niektórych użytkowników. Spróbuj wykonać następujące kroki:
- Odinstaluj Origin.
- Wyczyść rejestr programem typu CCleaner.
- Uruchom ponownie komputer.
- Pobierz najnowszą wersję Origin - stąd: http://www.origin.com
- Zainstaluj i uruchom Origin, aby sprawdzić czy jest na pewno aktualny.
- Otwórz The Sims 3 Launcher.

W tym momencie Launcher powinien powiadomić Cię, że dostępna jest nowsza aktualizacja i powinieneś być wstanie zaktualizować swoją grę. Ale nie aktualizuje jej przez launcher, zalecam aktualizować grę ręcznie, aktualizacje można pobrać stąd:

http://simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:TS3_Patching/Archive
najnowszy patch znajduje się tu: http://simswiki.info/wiki.php?title=Game_Help:TS3_Patching#Current_Patch

Wyczyścić Cache gry (pamięć podręczną):

Innym sposobem na naprawienie tej usterki może być wyczyszczenie pamięci podręcznej gry. Aby to zrobić należy przejść do folderu The Sims 3 w Moich Dokumentach.

W systemie Windows znajdziemy go pod tym adresem: C:\Users\NAZWA UŻYTKOWNIKA\Documents\Electronic Arts\The Sims 3. Następnie usuwamy z tego katalogu nastepujące elementy:


- CASPartCache.package
- compositorCache.package
- scriptCache.package
- Sims3Logs.xml
- socialCache.package (dostępne tylko po aktualizacji gry 1,32)
- tslus.bin
- Version.tag

Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie Launcher gry. Powinien zostać wyświetlony monit o aktualizacji gry, lub możemy odzyskać funkcjonalność i po prostu uda nam się w końcu uruchomić grę. Jeżeli to nie pomoże będziecie zmuszeni reinstalować grę. Oczywiście w odpowiedniej kolejności.


Ostatnia deska ratunku - czyli reinstalacja całej gry.

Jeżeli wszystko zawiodło - odinstaluj grę. W kolejności odwrotnej do poprawnej instalacji. Podstawę gry odinstaluj na samym końcu. Upewnij się, że na pewno odinstalowałeś wszystkie dodatki i akcesoria oraz podstawę gry.

Teraz czas wyczyścić rejestr oraz usuwanie ewentualnych pozostałości po grze. Pobierz program CCleaner i wyczyść rejestr. Po czym sprawdź w Program Files i Moich dokumentach czy nic nie pozostało. Jeżeli znajdziesz jakieś pliki i foldery mające związek z The Sims 3 - usuń je (aby nie utracić zapisów gry skopiuj zawartość folderu The Sims 3 z Moich Dokumentów).


Następny krok to ponowne zainstalowanie gry. Możesz ponownie zainstalować grę podstawową i od razu zaktualizować ją do najnowszej wersji - MANUALNIE nie Launcherem! A następnie zainstalować po kolei wszystkie rozszerzenia/pakiety do gry aby uniknąć błędów jeżeli to możliwe. Jeżeli nie posiadasz jakiegoś dodatku/akcesorii nie martw się tym, po prostu to pomijasz i instalujesz kolejny w prawidłowej kolejności. 


Prawidłowa kolejność:

- The Sims 3
- The Sims 3 Wymarzone Podróże
- The Sims 3 Nowoczesny Apartament
- The Sims 3 Kariera
- The Sims 3 Szybka Jazda
- The Sims 3 Po Zmroku
- The Sims 3 Impreza w Plenerze
- The Sims 3 Pokolenia
- The Sims 3 Miejskie Życie
The Sims 3 Zwierzaki
- The Sims 3 Luksusowy Wypoczynek
- The Sims 3 Zostań Gwiazdą
- The Sims 3 Słodkie Niespodzianki Katy Perry
- The Sims 3 Diesel
- The Sims 3 Nie z Tego Świata
- The Sims 3 Cztery Pory Roku
- The Sims 3 Szalone Lata 70., 80. i 90
- The Sims 3 Studenckie Życie
- The Sims 3 Rajska Wyspa
- The Sims 3 Film

Twoja gra powinna już działać. Jeżeli zostaniesz powiadomiony przez Launcher o dostępności nowej aktualizacji, a nie aktualizowałeś gry do najnowszej wersji po instalacji podstawy gry możesz natychmiast ją zaktualizować. (Ja jednak nie zalecam aktualizacji LAUNCHEREM ale MANUALNIE).


Pracuję też nad jednym większym projektem, że tak powiem okiennym + może jakiś domek, może jakaś simka :P ach wena nadeszła. :D
Reakcje:

6 komentarzy:

 1. A ja właśnie nie wiedziałam co robić, bardzo Ci dziękuje Aniu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że mogłam pomóc. Mam nadzieję, że zadziała :)

   Usuń
 2. Działa pomogłaś, dziękuje <33

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, nic nie pomogło. Dodatkowo ma problem z wersją gdy zainstaluje simy od nowa .. Pisze wersja "00.0000.00" Pomocy..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety na dzień dzisiejszy nie znam innych rozwiązań.

   Usuń

13.07.2018
Wznawiam komentarze. Moderacja nadal obowiązuje. Proszę o zapoznanie się z informacją od Anuli. Wszelkie komentarze dotyczące reuploadu czy kwestii technicznych będą kasowane.
Wojtek

Info od Anuli: Nie mam możliwości reuploadu obiektów do pobrania. Co do kwestii technicznej: nie znam innych odpowiedzi na problemy z grą niż te przedstawione na blogu. Dlatego proszę o nie zadawanie pytań poprzez Facebook itp. Pozdrawiam.