środa, 2 maja 2012

Instrukcja obsługi Emitera Mgły - Czyli sposób na "pogodę" w The Sims 3


Wielu z nas nie może się doczekać Dodatku 4 Pory Roku. Nic dziwnego to poprawiłoby realność gry i rozgrywka byłaby znacznie ciekawsza i wciągająca. Jak na razie o czym wielu z Was wie istnieje w grze w części Debug w trybie kupowania tzw Emiter Mgły. No ale niestety mają go tylko posiadacze dodatku "The Sims 3 - Kariera", który po wpisaniu odpowiedniej komendy do konsoli kodów wyświetlającej się po kliknięciu na odpowiednią funkcję emitera wywoła nam animacje pogody: Deszczu/śniegu. I niestety tylko w miejscu umieszczenia tegoż emitera. No ale zawsze ta namiastka pogody może przydać się w simowej historii czy różnego typu zdjęciach z gry.A więc do dzieła:

Aby uzyskać dostęp do emitera musimy wpisać w konsoli kodów kod TestingCheatsEnabled True.

Po zatwierdzeniu kodu ponownie aktywujemy konsolę kodów i wpisujemy kod buydebug on. (te 2 pierwsze kroki może pominąć każdy, kto ma za pomocą awesomemoda czy innego moda automatycznie właczony tryb TestingCheatsEnabled True.)

Teraz wchodzimy w Tryb Kupowania(F2) -> "Sortuj według przeznaczenia" i sekcję oznaczoną pytajnikiem "?".


Teraz przechodzimy do zakładki Różne i szukamy Emitera mgły i stawiamy go w wybraym miejscu na parceli.


Nie wychodzimy z Trybu Kupowania.Klikamy na Emiter z wciśniętym klawiszem Shift+Ctrl i wybieramy opcję Ustaw efekt wizualny.Po kliknięciu na tą opcję pojawi się okienko z polem tekstowym, w którym wpisujemy jeden z poniższych kodów:

Aby uzyskać Deszcz:

- rainheavynighttime (deszcz - noc)
- rainheavydaytime (deszcz - dzień)
- raintorrentialnighttime (ulewa - noc)
- raintorrentialdaytime (ulewa - dzień)
- rainlightnighttime (mżawka - noc)
- rainlightdaytime (mżawka - dzień)

Aby uzyskać Śnieg:

- snowfallingheavyday (śnieżyca - dzień)
- snowfallingheavynight (śnieżyca - noc)
- snowfallinglightday (śnieg - dzień)
- snowfallinglightnight (śnieg - nocy)

Efekt:


Jak widać poniżej tylko w tej części sypie śnieg, gdzie ustawiłam, Emiter:


Poradnik jest mojego autorstwa jak równiez screeny w nim zawarte. Zabraniam kopiowania na inne blogi/fora i strony bez mojej wiedzy i zgody. Zasady redystrybucji

Reakcje:

2 komentarze:

  1. Jeszcze kiedy miała The Sims 3: Kariera, użyłam tej funkcji tak zeby sprawdzić o co chodzi, ale niekoniecznie mi się spodobała (ten efekt był widoczny tylko na małym obszarze i taki jakiś nienaturalny;/), wolę czekać na dodatek, który wprowadzi prawdziwą pogodę do simów.
    A propo nowych akcesorii do The Sims 3. Osobiście podoba mi się tylko kilka rzeczy (ubrań) z tego zestawu, najgorzej wyglądają meble i pozostałe przedmioty, bo ciuchy da się przeżyć. Co i tak nie zmiania faktu, że trzeba wydać sporo pieniędzy na coś co niekoniecznie jest tego warte. Mimo to nadal myślę, że go kupię. :) :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi też to się za bardzo nie podoba, ale jako namiastka np do screenów to ujdzie, ja też z niecierpliwością czekam na Pory Roku, oby sprawili nam niespodziankę jak najszybciej :)

    No ja na pewno nie kupię tego gówienka. No ale pewnie pożyczę od kogoś żeby mieć te obiekty do przekonwertowania aby działały z podstawą gry. Bo nigdy nie wydam na ten sweet shit pieniędzy wolałabym rozdać żulom na ulicy :D.

    OdpowiedzUsuń

13.07.2018
Wznawiam komentarze. Moderacja nadal obowiązuje. Proszę o zapoznanie się z informacją od Anuli. Wszelkie komentarze dotyczące reuploadu czy kwestii technicznych będą kasowane.
Wojtek

Info od Anuli: Nie mam możliwości reuploadu obiektów do pobrania. Co do kwestii technicznej: nie znam innych odpowiedzi na problemy z grą niż te przedstawione na blogu. Dlatego proszę o nie zadawanie pytań poprzez Facebook itp. Pozdrawiam.