sobota, 19 maja 2012

Błędy zapisu (numer 12, 13, 15 lub 16)

Znaczenie błędów:
Błąd 12 - Błąd zapisu świata. (World Save Failure) - Prawdopodobnie związany z Pamięcią RAM.
Błąd 13 - Błąd wywołania po zapisie. (Post-save callback failure) wiadomo co on znaczy. Naprawiono ten błąd, który był jego przyczyną i nie występuje on już tak często.
Błąd 15 - Błąd otwarcia. (Open failure) Prawdopodobnie nie masz wystarczających uprawnień do zapisu w tym folderze.
Błąd 16 - Nieudane kopiowanie luźnego pliku. (Loose file copy failure). Plik nie może być nadpisany/zapisany.


Jak uniknąć, ewentualnie zmniejszyć straty spowodowane tymi błędami?


 • Błąd zapisu numer 12 wydaje się być spowodowany problemami z pamięcią. 64 bitowe systemy operacyjne i co najmniej 4GB pamięci RAM powinny pomóc uniknąć tego błędu. EA zmieniło plik wykonujący z patchem 1.17/etc... Tak, że gra może przydzielić 4 GB RAM. Upewnij się, że WSZYSTKIE Twoje dodatki/akcesoria są uaktualnione do najnowszej wersji i czy nadal problem wystepuje.
 • Upewnij się, że Twój komuter spełnia minimalne wymagania sprzętowe (Wymagania sprzętowe są trochę niskie, szczególnie jeśli posiada się cąły komplet Dodatków i Akcesorii)
 • Często zapisuj grę i zapisuj ją pod różnymi nazwami (twórz 5 - 10 zapisów gry z innymi nazwami lub używaj moda Twallana - Saver, bądź jeżeli używasz Awesomemoda - skonfiguruj odpowiednio plikk konfiguracyjny, ponieważ tam też jest opcja Autozapisu gry co określony przez nas czas)
 • Regularnie twórz kopie zapasowe Twoich plików z folderu The Sims 3 w Moich Dokumentach.
 • Sprawdzaj folder CurrentGame.sims3 przed uruchomieniem gry. Powienien być pusty. Jedynie w czasie naszej gry znajdują się tam pliki. Jeżeli coś się zepsuło w naszej grze, wtedy mogą znajdować się tam jakieś pliki (podczas wyłączonej gry oczywiście). Należy wtedy przenieść lub usunąć zawartość tego folderu.
 • Upewnij sie, że Twój folder Saves nie zawiera żadnych zapisów z rozszerzeniem .bad . Jeżeli jednak znajdziesz takie wtedy możesz je usunąć - są one bezużyteczne.
 • Zwiększ swoją pamięć wirtualną.
 • Uruchom swoją grę w trybie zgodności i/lub jako administrator.
 • Jeżeli używasz DirectX 10 lub 11 (wciśnij Przycisk [Windows]+[R] i wpisz dxdiag), spróbuj zainstalować dodatkowo DirectX 9
 • Upewnij się, że masz wystarczającą ilość miejsca na Twoim dysku twardym.
 • Zdefragmentuj partycję systemową.
 • Nie graj zbyt długich sesji. Zamykaj grę i uruchamiaj w międzyczasie.
 • Jeżeli błąd występuje regularnie w jednej grze, ale nie tak często w innych, spróbuj wyczyścić grę modem Twallana Error Trap lub przenieś Twoje simy do nowego miasta z modem Porter (ten mod pozwala użytkownikom na przeniesienie wielu rodzin w tym samym czasie, przy zachowaniu relacji pomiędzy nimi).
 • Dodatki z internetu i mody mogą również powodować różnego rodzaju błędy. Użyj dostępnych narzędzi takich jak Delphy's Dashboard bądź CUSTARD do znalezienia "winowajcy".
 • System pamięci wprowadzony w patchu 1.21/1.22 okropnie powiększa (dosłowne tłumaczenie: nadyma -bloats) Twój zapis gry. Może to być ciężkie dla Twojej pamięci RAM. Usuń wspomnienia Twoich Aktywnych/Nieaktywnych Simów, których nie potrzebujesz.

 • Propozycje rozwiązania problemu:

  Możesz spróbować użyć następujących wskazówek podczas, gdy gra jest uruchomiona, a następnie spróbować zapisać ponownie.

  Kiedy tylko pojawia się błąd, zapis gry jest zapisywany do folderu z rozszerzeniem .bad. Jeżeli znajdziesz go w swoim folderze Saves, usuń ten folder przed kontunuowaniem.

  Błąd 12 i Błąd 13

 • Używaj opcji "Zapisz jako" i podawaj nową nazwę zamiast nadpisywać plik.
 • Spróbuj zapisu w Edycji Miasta jak również w trybie życia.
 • Spróbuj zapisać grę kiedy jest zapauzowana oraz na różnych poziomach prędkości.
 • Przenieś swój folder Saves na Pulpit.
 • Nigdy nie używaj opcji "Zapisz i wyjdź". Zawsze najpierw zapisuj grę, a następnie wyjdź z gry bez zapisywania.
 • Nie używaj spacji oraz znaków specjalnych do nazywania Twoich zapisów gry.
 • Jeżeli masz dużo rzeczy w wyposażeniu sima, postaraj się zmniejszyć ilość obiektów.
 • Jeżeli wszystko zawiedzie zamknij swoją grę bez zapisywania i przyróć kopię zapasową.  
 • Błąd 15
  Występuje wtedy, gdy nie masz wystarczających uprawnień do folderu "Saves". Upewnij się, że masz pełny dostęp do foldery "Saves" oraz, że nie jest on ukryty. Jeżeli nic nie pomaga, uruchom grę jako administrator.
  Błąd 16
  Występuje z powodu awarii systemu plików, któy może nastąpić gdy próbujesz nadpisać plik, który jest w użyciu lub jest uszkodzony. Używanie opcji "Zapisz jako" i podanie nowej nazwy dla zapisu powinno rozwiązać problem.

  Pełna lista błędów zapisu:

  01: Brak informacji o pliku zapisu.
  02: Brak aktywnego świata.
  03: Ścieżka zapisu jest pusta.
  04: Nie można zapisać folderu.
  05: Nie znaleziono wymaganego pliku.
  06: Nieprawidłowa długość pliku zapisu.
  07: Nieprawidłowa nazwa pliku zapisu.
  08: Przekroczona długość ścieżki pliku.
  09: Błąd tworzenia nagłówka rekordu.
  10: Błąd zapisu nagłówka rekordu.
  11: Błąd wywołania przed zapisem.
  12: Błąd zapisu pliku świata.
  13: Błąd wywołania po zapisie.
  14: Nie znaleziono menedżera wczytywania/zapisu.
  15: Błąd otwarcia.
  16: Nieudane kopiowanie luźnego pliku.
  17: Inny błąd. Przepraszamy.

  ZAKAZ KOPIOWANIA!
  Reakcje:

  38 komentarzy:

  1. Błędy występują wciąż i wciąż, nie łudźmy się, the sims 3 to gra najgorzej zoptymalizowana, jest po prostu niegrywalna...

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Oj już bez przesady ja osobiście tylko raz spotkałam sięe z błędem zapisu nr 12. Moje wskazówki mają pomóc aby jak najrzadziej te zbłędy się pojawiały, a to wiadome że całkiem wykluczyć się ich nie da. Dużo zależy też od wydajności naszego sprzętu i sposobu obchodzenia się z nim jak i z samą grą.

    Usuń
  2. Nie łudźmy się, ta gra jest kompletnie nie zoptymalizowana i błędy występować będą zawsze, częściej lub mniej. Jeszce nie wymyślono takiego windowsa, żeby ta durna gra działa sprawnie...

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Hehe muszę Cię wyprowadzić z błędnego myślenia: To nie Windowsa piszą pod gry tylko gdy POD Windowsa.

    Usuń
   2. Po za tym mogłabym długo dyskutować na ten temat. Dużo zależy jak już wspomniałam od naszego sprzętu - no i od naszego posługiwania się nim. Wiele komputerów oddawanych do naprawy (no sporo już takich miałam) było zasyfionych w pajęczynach w środku. Poza tym na dysku to istna sieczka i dziwne żeby GRA działała STABILNIE - a przy najmniej na tyle stabilnie ile to w ogóle możliwe przy tak pokręconej grze jak THE SIMS 3 :) Pozdrawiam.

    Usuń
  3. Pamięć RAM mam 4GB, miejsca na dysku każdym mam ponad 20GB a błąd występuje przy 1-2 zapisie, więc chyba jest nie halo, próbowałam wszystkiego i nie da rady. EA Games zeszło już dawno na psy...

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Jak się jest pesymistycznie nastawionym do świata to nigdy nic nie będzie ok.
    Ile razy nadpisywałaś swój stary jak świat zapewne zapis? Ile masz zapisów w folderze Saves? Czyścisz cache gry przed instalacją każdej aktualizacji/dodatku/akcesorii bądź wymianą modów na nowe wersje? I wiele innych pytań mogłabym zadać.
    Kochana ja mam kompa takiego:
    Procesor: Intel Pentium IV Hyper Threading
    Karta Graficzna: nVidia GeForce 7300 GT 256 MB
    Pamięć RAM: 1,5 GB
    Miejsca na dysku C wolnego mam 11 GB z całkowitego rozmiaru 80 GB.
    Cała gra zajmuje mi na dysku w Program Files 27,5 GB, a w Moich dokumentach zapisy i te sprawy ponad 4 GB - mam mnóstwo store i CC mogę Ci dać nawet screeny jak nie wierzysz. I błąd zapisu nr 12 miałam dosłownie RAZ!!!! I tylko raz w życiu schrzanił mi się zapis - nie dało się grać. Grę mam ustawioną na średnie wymagania graficzne. Są przycinki wiadomo - ale mój komp to z deka złom na simsy. I powiedz mi czy to co mówię o dbaniu o kompa, porządek na dysku i jako taki porządek w grze nadal jest bez sensu? Będziesz się kłócić z informatykiem?
    Co nie zmienia faktu że owszem EA idzie na psy - nie bronię ich ale też nie przesadzajmy z tymi błędami.

    Usuń
   2. Zapomniałam: procek 3GHz
    aha i jeszcze jedno: Skoro tak narzekasz to po cholerę w ogóle grasz? Albo chcesz grać i po co kupujesz simsy? Tracisz pieniądze na szmelc?

    Usuń
  4. 4 GB RAM, procesor 2,66 GHz, wolne miejsce na dysku 100 GB, GeForce 9600, dysk regularnie defragmentowany i ciągle występuje błąd zapisu. Żaden program w tym systemie nie sprawia problemu. Zaawansowana edycja video, konwersja filmów z pliku źródłowego HD o rozmiarze kilku GB do niewiele mniejszych rozmiarów. Żaden program się nie wiesza, nie ma problemu z korzystaniem z dysku. A Sims 3 potrafi córce podczas co drugiego zapisu zaciąć się na komunikacie informującym o zapisie i jedynie święta trójca oraz zamknięcie programu (ergo utrata efektów gry) pozwala na wyjście z Sims3. Kiedyś czekałem 30 minut na zapis i efekt był żaden.
   Sims3 to najgorzej napisany program, jaki miałem od lat '90, a zaczynałem od systemu Windows 3.11, który sam był jednym wielkim problemem.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Powiem tak: na starym sprzęcie posiadając tonę dodatków Custom Content oraz WSZYSTKIE akcesoria i dodatki oficjalne + Store (całą masę) miałam na nim 1,5 GB RAM i błąd zapisu nr 12 wystąpił raz jedyny raz. Teraz zmieniłam komputer na lepszy. Wprawdzie z 2GB RAM tylko ale cała reszta jest o wiele lepsza no i sama pamięć też jest z górnej półki i działa w systemie Dual Channel. Wczoraj pierwszy raz na tym sprzęcie wyskoczył mi błąd zapisu 12 - i mam pewne podejrzenie: myślę, że za dużo nakombinowałam w rozgrywce - zrobiłam podwójne urodziny - po czym natychmiast wysłałam oboje simów do CAS żeby zmienić fryzury i ubrania i chciałam zapisać grę a tu zonk. Dodatkowo ja nie lubię czekać i szybko klikam często bezmyślnie ;) więc to też mogło sprawić, że gra zwariowała. Więc myślę, że im częściej zapisujemy grę tym lepiej szczególnie jeżeli planujemy w niej sporo namieszać. ;) Później od nowa rozegrałam urodziny i przebieranko i po każdym zdmuchnięciu świeczek i wyjściu z CAS zapisałam i nie było problemu - no i klikałam spokojniej nie na huraaaa.
    Dodatkowo pragnę przytoczyć tekst z posta: Napisałam, ze problem jest: PRAWDOPODOBNIE związany z Pamięcią RAM. - A nie NA PEWNO.
    The Sims 3 jest owszem bardzo pokićkaną grą, a każdy dodatek/akcesoria oficjalny/e dodatkowo ją obciąża i jeszcze bardziej miesza, dodatkowo częste aktualizacje. Sam system Windows też lubi płatać figle, ale system zostawmy w spokoju bo to nie jego piszą pod gry tylko gry pod niego. Noestety jak widać producenci gry są nastawieni na zysk nie na zadowolenie gracza. Ja niestety nie znajdę lekarstwa na to zło - ja pragnę jedynie pomóc i mam nadzieję, że odrobinę moja wypowiedź pomogła ;) niech córa gra nieco spokojniej i prowadzi nie za bardzo rozszalałą rozgrywkę - a jeżeli już to niech częściej zapisuje grę. (wiem jak dzieciaki potrafią szaleńczo grać - sama gdy wyszła jedynka byłam w podobnym wieku i nieraz zechlałam grę :D a mój tata miał kupę nerwów - nawet pamiętam ekrany śmierci podczas mojej rozgrywki, a po moim używaniu kompa często tatuś miał problem z uruchomieniem komputera :D). Na szczęście poszło mi w geny zainteresowanie taty i pasja więc zaczęłam szanować i uważać co robię ;)

    Usuń
  5. Ja mam taki błąd: gram sobie co najwyżej 30 minut i nagle mam czarny ekran i wyskakuje mi okienko "program the sims3 przestał działać". miał ktoś podobnie?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Pobierz ten program - http://anulaa89.blogspot.com/2013/01/the-sims-3-crash-log-analyzer_19.html . gra podczas crashu generuje pliki któe on potrafi odczytać i poznamy przyczynę (albo i nie ale spróbować warto) - może być choć jaki powód- za mało RAM na przykład.

    Podaj mi wyniki pracy programu.

    Usuń
  6. takie coś mi wyszło. Nie wykryto karty graficznej

   Processor Name: AMD FX(tm)-6200 Six-Core Processor
   Processor Architecture: x86
   Graphics Processor: NVIDIA GeForce GT 630 (2 GiB, not found)

   Games Installed: The Sims™ 3 (1.57.62.023002), The Sims™ 3 Wymarzone Podróże (2.0.86.002002 -> 2.17.2.011032), The Sims™ 3 Nowoczesny apartament Akcesoria (3.0.38.004001 -> 3.13.1.011031), The Sims™ 3 Kariera (4.0.87.006001 -> 4.10.1.011031), The Sims™ 3 Szybka jazda Akcesoria (5.8.1.011031), The Sims™ 3 Po zmroku (6.0.81.009001 -> 6.5.1.011031), The Sims™ 3 Impreza w plenerze Akcesoria (7.0.55.010001 -> 7.3.2.011031), The Sims™ 3 Pokolenia (8.0.152.011001), The Sims™ 3 Miejskie Życie Akcesoria (9.0.73.012001), The Sims™ 3 Zwierzaki (10.0.96.013001), The Sims™ 3 Luksusowy wypoczynek Akcesoria (11.0.84.014001), The Sims™ 3 Zostań gwiazdą (12.0.273.015001), The Sims™ 3 Słodkie niespodzianki Katy Perry (13.0.62.016001), The Sims™ 3 Diesel Akcesoria (14.0.48.017001), The Sims™ 3 Nie z tego świata (15.0.135.018001), The Sims™ 3 Cztery pory roku (16.0.136.019001), The Sims™ 3 Szalone Lata 70. 80. i 90. Akcesoria (17.0.77.020001)
   Custom Content: Yes (19 found)

   [LAA CRASH] 2013-08-16 17:03:50
   OS Version: 6.1.7600
   Installed RAM: 3,50 GiB
   TS3 Free VM: 139 MiB / 2,00 GiB

   [LAA CRASH] 2013-09-17 20:14:35
   OS Version: 6.1.7600
   Installed RAM: 3,50 GiB
   TS3 Free VM: 205 MiB / 2,00 GiB

   [LAA CRASH] 2013-09-17 21:26:30
   OS Version: 6.1.7600
   Installed RAM: 3,50 GiB
   TS3 Free VM: 110 MiB / 2,00 GiB

   [LAA CRASH] 2013-09-24 18:38:00
   OS Version: 6.1.7600
   Installed RAM: 3,50 GiB
   TS3 Free VM: 50 MiB / 2,00 GiB

   [LAA CRASH] 2013-10-07 18:26:51
   OS Version: 6.1.7600
   Installed RAM: 3,50 GiB
   TS3 Free VM: 87 MiB / 2,00 GiB

   [LAA CRASH] 2013-10-08 18:54:32
   OS Version: 6.1.7600
   Installed RAM: 3,50 GiB
   TS3 Free VM: 109 MiB / 2,00 GiB

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. a w oknie głównym pod "Likely Cause" co pisało?
    Miałam podobny tekst i wskazywał na za mało RAM. To, że nie znaleziono karty graficznej nie szkodzi, po prostu ta karta "podobno" nie obsługuje gry - moja też niby nie obsługuje a gram. ;)

    Dopisz mi co pisze Ci pod tym napisem Likely Cause to się upewnię oki.

    Usuń
  7. coś takiego
   http://simswiki.info/wiki.php?title=Sims_3:Large_Address_Aware

   Wiem że karta graficzna nie gra roli, bo czytałem na innych forach. Z opcjami muzyki i zmniejszeniem opcji w grze też odpada. Może pomóc odznaczenie "harmonogramu zadań", ale jeszcze sie wstrzymam. Mam nadzieję, że tutaj mi Aniu pomożesz ;P

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Nie o to mi chodziło - to jest rozwiązanie problemu - mi chodzi o to co tam pisało zrób screenshota z tego programu CLA ok,
    wg mnie masz mało pamięci RAM zainstalowanej w kompie. No ale podejrzewam, że masz 32 bitowy system operacyjny - więcej niż 3- 3,5 GB nie obsłuży. Daj mi tego screena ok.
    Ja właśnie się pozbywam akcesorii z kompa, eksportuje co mi się podoba i teeraz zamiast w cholerę miejsca całe akcesoria np MŻ zajmują mi tylko 4 MB :D. Jest oszczędność ? Jest.

    Po drugie nie doczytujesz informacji zawartych na tamtej stronie:
    Jeżeli gra jest załatana do co najmniej takiej wersji: 1.17/2.12/3.8/4.5/5.2/6.0 (najnowsza łata to 1.57) to poniższe instrukcje nic nie pomogą. Jedyne co może wg mnie pomóc to: posiadać więcej niż 4 GB RAM. No ale 32 bity nie obsłużą więc po prostu pozbyć się czegoś z gry. No ale dla świętego spokoju daj mi screena o którego prosiłam aby się upewnić.

    Usuń
  8. Dobra, zrobiłem screena, ale jak mam Ci go przesłać? ;-)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. wrzuć na jakiś hosting zdjęć np imgur.com i podaj link

    Usuń
  9. Ogólnie to pisze mi tak:
   Large Address Aware/UsherVA - Increase UsherVA to 3072
   i tak 6 razy (czyli za każdym razem jak odpalałem gre tak?)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Hmm to jednak nie jest to samo co mi wyskoczyło. Mi pisało, że za mało RAM.
    6 razy - nie że odpalałeś tylko 6 razy Cię wywaliło do pulpitu. ;)
    Hmm w takim razie musisz pokombinować z tym co tam piszą, no ale twierdzą, że po tym patchu 1.17 te instrukcje są nie ważne.Także niestety mimo szczerych chęci nie pomogę.

    Usuń
  10. Dzięki za chęci. Ale podczas instalacji chyba "zostań gwiazdą" miałem problem z aktualizacją podczas instalki. Tak samo 4 kolejne dodatki. Dopiero po instalacji "szalonych lat" instalacja poprzednich dodatków sie ruszyła. Może o to chodzi...

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Hmm jeżeli instaluje się każdą łatę od EA nawet takie które wychodzą pomiędzy dodatkami/akcesoriami to myślę, że problemów być nie powinno, osobiście nie spotkałam się z takimi przy instalacji na moim kompie. Nie powiem dlaczego tak masz nie jestem niestety wszechwiedząca.

    Usuń
  11. he he, szkoda że nie jesteś "wszechwiedząca". Dobra to pogrzebie z tym Harmonogramem zadań i czymś tam jeszcze... Na lapku nie miałem takich problemów jak na stacjonarnym kompie, eh.
   Dzięi za chęci i poświęcenie czasu.
   Pozdrawiam

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. hehe też żałuję ;)
    Daj znać jak Ci poszło.
    Ps. lapki nie są dobre do gier. do gier tylko stacjonarne ;)
    Proszę bardzo. Przykro mi, że nie mogłam pomóc.
    Pozdrawiam.

    Usuń
  12. odinstalowałem Origin i wyłączyłem neta. Następnie zmniejszyłem wymagania na minimum. Niby było OK, ale przy zapisie wyskakiwał błąd 12, a po godzinie znowu mnie wyrzuciło. Sam już nie wiem co sie dzieje... Jutro reinstalka i będę po kolei instalował i włączał gre po jednym dodatku. Może to mi coś pomoże.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ok rób jak uważasz - ja nie jestem w stanie pomóc. Zapraszam tu: http://simsdistrict.pl - tam mamy takiego speca od gry, który zna się na pewno bardziej niż ja na sprawach technicznych.

    Usuń
  13. Ok. Dzięki. Opisałem mój problem i czekam na odpowiedź.
   Dzięki wielkie

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. nie zauważyłam, aby na forum ktoś coś napisał :P

    Usuń
  14. napisałem w "kantakt"

   OdpowiedzUsuń
  15. Dzięki Ania za podanie tej stronki. Mój problem rozwiązanay. Oto przepis http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?p=29267#post29267

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Proszę bardzo. Dobrze, że znalazłeś odpowiedź.

    Usuń
  16. Siemano! To znowu ja. Przeinstalowałem kompa i gra mi działa, ale mam kolejny problem, a mianowicie: w trakcie zapisywania gry pojawia mi się błąd zapisu 12. Nie mam pojęcia skąd on się wziął, gdyż podczas gry mam włączony jedynie dostęp do internetu, a grę zapisuję podczas pauzy poza parcelą, tworząc nowe zapisy, poprzez „Zapisz jako”. Próbowałem zapisać grę również w edycji miasta lub w innej rodzinie, włączałem ją przez TS3W i wyłączyłem w niej wspomnienia, ale nic nie pomogło. Błąd jak był tak jest i ostatnio zaczął pojawiać się coraz częściej.Gram na stacjonarnym komputerze z systemem Windows XP. Sprawdzałem też folder CurrentGame, ale nie było w nim żadnych plików. Czy istnieje jakaś możliwość na pozbycie się tego błędu?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Proponuję zapisywać grę podczas pauzy na swojej parceli mieszkalnej - to powinno zminimalizować występowanie błędu. Pocieszę Cię tylko tym, że ja która w życiu miałam ze 3 razy ten błąd od jakiegoś czasu mam go notorycznie odkąd zainstalowałam simsy praktycznie zawsze kiedy gram - i zdarza się to najczęściej gdy dużo mieszam w rozgrywce - dlatego staram się jak najczęściej robić zapis i co jakiś czas wyjść z gry. Nic innego poradzić nie można. Im częściej będziesz zapisywać tym mniejsze będą straty.

    Usuń
  17. Ja tam mam codziennie błąd 16 :) ale jest to związane z dyskiem,wystarczy że usune pare plików i się da zapisać ;D męka..męka ale gra się światnie

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Niekoniecznie trzeba usuwać, czasem zamiast nadpisywać zapis wystarczy użyć opcji Zapisz jako - ostatnimi czasy i ja się z tym błędem borykam.

    Usuń
  18. Zgadzam się, że Simsy 3 są najgorzej zoptymalizowaną grą. Sądziłam wcześniej, że to kwestia sprzętu- kupiłam całkowicie nowy komupter w wypaśną pamięcią i co? Znów mam problem z "Trójką" Simsów (z innymi częściami nie).
   Nie ma sensu Anula w imię współp[racy reklamowej bronić Simsów.

   OdpowiedzUsuń

  13.07.2018
  Wznawiam komentarze. Moderacja nadal obowiązuje. Proszę o zapoznanie się z informacją od Anuli. Wszelkie komentarze dotyczące reuploadu czy kwestii technicznych będą kasowane.
  Wojtek

  Info od Anuli: Nie mam możliwości reuploadu obiektów do pobrania. Co do kwestii technicznej: nie znam innych odpowiedzi na problemy z grą niż te przedstawione na blogu. Dlatego proszę o nie zadawanie pytań poprzez Facebook itp. Pozdrawiam.