piątek, 2 marca 2012

CC Magic - Custom Content Manager dla TS3

Gdy masz więcej niż około 200 dodatków CC, gra zaczyna zauważalnie zwalniać. Jest to ograniczenie pracy współczesnych systemów operacyjnych, a nie problem samej gry.

Co masz zrobić jeśli czujesz, że nie chcesz mieć już w grze konkretnego dodatku? Jak go znaleźć? Co jeśli po prostu chcesz go wyłączyć tymczasowo podczas testowania innego, podobnego obiektu? W tysiącach plików CC, może być bardzo trudno odnaleźć konkretny dodatek CC.

CC Magic jest sposobem aby pokonać obie te kwestie. CC Magic pozwala na organizowanie Twoich dodatków CC w hierarchię "setów" - zestawów; podobnie jak foldery plików, co pozwala na szybkie wyszukiwanie i zarządzanie CC jakkolwiek chcesz. W przeciwieństwie do stosowania folderów z plikami do zarządzania plikami package, CC Magic wie, co te pliki zawierają i może pokazać informacje z pakietów w celu ich identyfikacji. Na przykład, dla większości elementów może pokazać miniaturę dodatku, jak również nazwę i opis.

Po zastosowaniu CC Magic do zorganizowania plików package do zestawów, idzie on o krok dalej, eliminując dużą liczbę problemów powodujących zwalnianie gry. Każdy zestaw, który utworzysz jest połączony w jeden plik package (lub bardzo niewiele plików, każdy plik jest ograniczony do 1GB przez wymagania systemu operacyjnego), nie ma znaczenia ile pojedynczych plików package może być zainstalowanych w zestawie.

Oprócz tych podstawowych funkcji, są również funkcje, takie jak wsparcie kolekcji dla tych z patchem 1.26 lub nowszy (lub Dodatku Zwierzaki), i narzędzie konfiguracyjne, które pozwala zachować różne konfiguracje zestawów i aktywowanie ich za pomocą prostego menu rozwijanego .


Screen pochordzi ze strony autora.


(MTS - wymagana rejestracja):
Download

Sims 3 Stuff n Things - nie ma potrzeby rejestracji:
Download

Uprzedzając pytania jakby ktoś nie wiedział co kliknąć aby pobrać -> zjeżdżacie na dół strony i klikacie: -> wyskoczy okienko i klikacie w nim DOWNLOAD.


Autorem tekstu jest: Grant Hess. / Sims 3 Stuff n Things / tłumaczenie ja ;)
Reakcje:

6 komentarzy:

 1. Hej :) Mogłabyś napisać troszkę szczegółowiej, jak się tym posługiwać? Lub jeśli możesz napisać do mnie na maila lub gg? Bardzo proszę o pomoc, bo chyba nikt nie jest w stanie mi tego lepiej wytłumaczyć niż Ty!
  Wspaniały blog i żałuję, że natrafiłam na niego dopiero poprzez wyszukiwarkę google! Będę zaglądać częściej.
  Pozdrawiam, Kaynee

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej :)
   Wiesz co w tym momencie nie mam za dużo czasu, bo pracuję nad małym projektem. Ale - jeżeli to Ci troszeczkę pomoże to tu masz małą podpowiedź bo już ktoś miał podobny problem: http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=3296

   Jeżeli jednak nadal będziesz potrzebowała pomocy napisz śmiało postaram się jak najszybciej będę mogła Ci to wytłumaczyć.

   Usuń
 2. Fajny Blog.. będę zaglądał częściej

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej! Masz świetnego bloga :) Dzięki twoim poradą simsy wreszcie przestały się mi zacinać! Ale do rzeczy.. -Czy jeśli masz chwilę, możesz mi bardziej szczegółowo wytłumaczyć na czym polega ten program i jak sie go używa?
  Z góry serdecznie dziękuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej dzięki.
   Niestety dziś nie mam czasu ale w czwartek będę miała wolne więc mam nadzieję że znajdę chwilę. Bo niestety cały tydzień praca dom i nie mam na nic sił. Komputer odpaliłam dopiero dziś po 4 dniach nie używania go. Mam nadzieję, że wytrzymasz ;)

   Usuń

13.07.2018
Wznawiam komentarze. Moderacja nadal obowiązuje. Proszę o zapoznanie się z informacją od Anuli. Wszelkie komentarze dotyczące reuploadu czy kwestii technicznych będą kasowane.
Wojtek

Info od Anuli: Nie mam możliwości reuploadu obiektów do pobrania. Co do kwestii technicznej: nie znam innych odpowiedzi na problemy z grą niż te przedstawione na blogu. Dlatego proszę o nie zadawanie pytań poprzez Facebook itp. Pozdrawiam.