poniedziałek, 5 marca 2012

Ustalanie wysokości różnych partii dachu na jednej parceli.

Przy budowie domu często chcemy zmienić wysokość różnych partii dachu. W drugiej części The Sims mieliśmy do tego kod. W The Sims 3 istnieje inna – znacznie łatwiejsza metoda. Wystarczy zapamiętać jedną prostą zasadę: Suwak wysokości dachu może zmieniać jedynie WIDOCZNE części dachu!Jak sprawić, aby niektóre części dachu były niewidoczne? Tymczasowo możemy je usunąć - za pomocą Narzędzia młotka. Pamiętając, że usunięte elementy dachu nie mogą być zmienione, ponieważ nie są już widoczne. Kiedy już zmienimy wysokość dachu na taką jaką chcemy klikamy „Cofnij” i voila mamy dach o różnej wysokości. Tą czynność powtarzamy ponownie tyle razy ile razy chcemy zmienić wysokość wybranej części dachu.

Mały przykład:
Budujemy jakąś bryłę domu. Mój dom będzie miał takie wymiary:
10x10 – główna bryła
4x2 – ganek
10x5 – pomieszczenie na piętrze
Rozmiary są oczywiście nieistotne to tylko przykład dla każdego kto woli mieć przedstawione bardziej łopatologicznie.Na piętrze użyłam dachu jednospadowego nad gankiem dwuspadowy a nad resztą parteru czterospadowy. Jak widać poniżej rezultat jest opłakany.Więc do dzieła:
Na początek chcę zmienić wysokość dachu na piętrze. Usuwam narzędziem młotka dwa pozostałe dachy:


I ustalam wysokość dachu za pomocą suwaka:


Kolejnie używając przycisku cofnij:


przywracam moje poprzednio usunięte dwa dachy – jak widać nie zmieniły swojej wysokości:


Jak już pisałam wyżej powtarzamy tą czynność tyle razy ile uważamy za stosowne - pamiętając, aby usuwać te części dachu, które nie mają ulec zmianie rozmiaru - a po powiększeniu/zmniejszeniu pozostawionej przez nas części dachu uwidaczniamy z powrotem nasze usunięte dachy za pomocą przycisku Cofnij. Należy tylko pamiętać trzy rzeczy:

1. Suwak wysokości dachu może zmieniać jedynie WIDOCZNE części dachu.
2. Przycisk cofnij nie cofa zmian wprowadzonych w rozmiarze dachu.
3. Do usuwania dachu podczas przeróbek używamy TYLKO i wyłącznie narzędzia młotka.

Przykładowy efekt końcowy:
Reakcje:

2 komentarze:

  1. Aniu te Twoje poradniki są bardzo przydatne. :] Dzięki niemu nie mam jakiś dachów o jednospadowych strasznie wysokich. Dziękuję :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo się cieszę, że tak uważasz. Proszę bardzo.

      Usuń

13.07.2018
Wznawiam komentarze. Moderacja nadal obowiązuje. Proszę o zapoznanie się z informacją od Anuli. Wszelkie komentarze dotyczące reuploadu czy kwestii technicznych będą kasowane.
Wojtek

Info od Anuli: Nie mam możliwości reuploadu obiektów do pobrania. Co do kwestii technicznej: nie znam innych odpowiedzi na problemy z grą niż te przedstawione na blogu. Dlatego proszę o nie zadawanie pytań poprzez Facebook itp. Pozdrawiam.