poniedziałek, 25 lutego 2013

TSR Workshop - Instalacja pluginów WSO do Milkshape 3D.

Jak wiadomo, aby importować i eksportować pliki mesh'ów w formacie .wso (pliki tworzone podczas eksportu mesh'y przez TSRW) musimy mieć plugin dla Milkshape 3D, dzięki którym będzie to możliwe.

Potrzebne oprogramowanie:
TSR Workshop
* Milkshape 3D w wersji 1.8.5


Po zainstalowaniu TSR Workshop w folderze instalacyjnym możemy znaleźć folder z potrzebnymi wtyczkami (plugin=wtyczka), standardowo jest to w takiej lokalizacji:

C:\Program Files\The Sims Resource\TSR Workshop\Extras\Milkshape Plugins
Kopiujemy oba pliki i wklejamy do folderu Milkshape w tej lokalizacji jak na obrazku poniżej*:

C:\Program Files\MilkShape 3D 1.8.5
*W Windows 7 potrzebne są uprawnienia Administratora komputera aby "grzebać" w folderach w Program Files.

Jeżeli mieliśmy uruchomiony program Milkshape podczas wykonywania tej czynności musimy uruchomić go ponownie. Aby móc importować/eksportować pliki musimy mieć zarejestrowany program - w wersji niezarejestrowanej tego nie zrobimy. Program Milkshape 3D jest programem płatnym.

Reakcje:

2 komentarze:

 1. Bardzo przydatne :)
  Za obrazy zabiorę się w weekend, wtedy będę miał więcej czasu. Mam nadzieję że jak będę miec jakiś problem to mi pomożesz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego stwierdziłam, że należy to dodać na bloga :D by uniknąć sterty pytań pod następnym poradnikiem, który ukaże się wieczorem.
   Pewnie, że pomogę :).

   Usuń

13.07.2018
Wznawiam komentarze. Moderacja nadal obowiązuje. Proszę o zapoznanie się z informacją od Anuli. Wszelkie komentarze dotyczące reuploadu czy kwestii technicznych będą kasowane.
Wojtek

Info od Anuli: Nie mam możliwości reuploadu obiektów do pobrania. Co do kwestii technicznej: nie znam innych odpowiedzi na problemy z grą niż te przedstawione na blogu. Dlatego proszę o nie zadawanie pytań poprzez Facebook itp. Pozdrawiam.