wtorek, 10 kwietnia 2012

Poprawne Instalowanie plików .Package w The Sims 3 - Czyli zmiana ze starej metody na Nową !

Poprawne Instalowanie plików .Package - Czyli zmiana ze starej metody na Nową !


JEŻELI NIGDY NIE INSTALOWAŁEŚ/AŚ MODÓW I DODATKÓW STARĄ METODĄ CZYLI W PROGRAM FILES PORADNIK DLA CIEBIE ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ : 
JEŻELI JEDNAK INSTALOWAŁEŚ/AŚ JE PO STAREMU (NP. MAŁPKĄ) TO ZAPRASZAM DO LEKTURY:
Wraz z aktualizacją 1.12, sposób instalacji plików .package się zmienić.
Przed aktualizacją 1.12, gra właściwie nie miała wsparcia dla instalacji nieformalnych dodatków .package i były one umieszczane w lokalizacji nie wspieranej przez EA.
Wraz z aktualizacją 1.12, EA postanowiła wspierać instalowanie plików tworzonych przez niezależnych kreatorów dla Sims 3 w formacie .package , zezwalając na instalacje plików w wyznaczonym folderze w "Moich Dokumenach" zamiast "Program Files", upraszczając cały proces gdzie nie trzeba już używać plików "hackujących" (modyfikujących) nasz NET.Framework czyli plików d3dx9_31.dll niezbędnych na tamten czas do działania modyfikacji typu "script/core mods".
Ten poradnik wyjaśni Wam jak przejść ze starej metody instalacji plików .package na nową.Sprawdź swoją wersję gry (poradnik TUTAJ):

Twoja gra Bazowa (The Simas 3) musi koniecznie być zaktualizowana do wersji 1.12 wzwyż, aby używać wspieranej przez EA metody instalacji plików .package.
Najprostszą metodą na sprawdzenie swojej wersji gry to otwarcie Launchera gry. Spójrz na dolny lewy narożnik - Powinieneś dojrzeć tam malutkie ikonki ,tam znajdują się też cyferki które informują o wersji gry lub dodatku. - Kiedy najedziesz kursorem myszy na te małe ikonki pojawi się informacja o aktualnej wersji gry lub dodatku (o ile taki mamy zainstalowany na komputerze).Jeżeli nie widzisz ikon w ogóle koniecznie musisz zaktualizować swoją grę!

Aby zaktualizować grę: Kliknij na pasek "Aktualizacje" w launcherze gry i kliknij Aktualizuj.

Pozbywanie się starych plików
:


Po pierwsze musisz się pozbyć starych plików takich jak Resource.cfg , folderu Mods i plików modyfikujących NET. Framework
czyli plików d3dx9_31.dll
.


Pliki Packages:

Zacznij od usunięcia plików w formacie .package ze swojego folderu Mods\Packages.
Lokalizacja dla Windows (32-Bit): C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages
Lokalizacja dla Windows (64-Bit): C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages
Lokalizacja dla Mac: /Applications/The Sims 3/The Sims 3.app/Contents/Resources/transgaming/c_drive/Program Files/Electronic Arts/The Sims 3/Mods/Packages
Zaznacz wszystkie pliki i foldery w Mods\Packages folder i wytnij (lub ctrl-x) je (nie kopiuj!),aby usunąć je z folderu.
Utwórz niowy folder na pulpicie ,aby tymczasowo przechować te pliki. Nazwij je przykładowo "Moje pliki Sims 3 Packages". Wejdź w ten folder i WKLEJ (lub ctrl-v) je, aby pliki znajdowały się tylko w tym folderze. Upewnij się ,że folder Mods\Packages jest pusty.

Foldery:

Folder "Mods"

Kiedy już opróżniłeś folder Packages, Możesz usunąć folder "Mods". w tym celu idź do:
Lokalizacji dla Windows (32-Bit): C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\
Lokalizacji dla Windows (64-Bit): C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3\
Lokalizacji dla Mac: /Applications/The Sims 3/The Sims 3.app/Contents/Resources/transgaming/c_drive/Program Files/Electronic Arts/The Sims 3/
I usuń folder "Mods".

Windows 7 / Vista
Jeżeli posiadasz system operacyjny Windows 7 lub Windows Vista, wykonaj operacją w nastąpujący sposób. Wejdź do Start i wpisz "%appdata%" w pasku wyszukiwania (lub wybierz ścieżkę manualnie jak poniżej):
C:\Users\<Username>\AppData\Local\VirtualStore\Pro gram Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3\
C:\Users\<Username>\AppData\Local\VirtualStore\Pro gram Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3 <pack name>\

I usuń folder Mods.
Jeżeli nie posiadasz ż‚adnych plików w folderze VirtualStore lub tego folderu nie przejmuj się tym. Jezeli posiadasz zainstalowane Expansion Pack (Dodatki) lub Stuff Pack (akcesoria), możesz sprawdzić folder Virtual Store i usunąć również pliki z tej lokalizacji. Jeżeli folder "AppData" jest ukryty (jak i rownież jego zawartość), musisz wyłączyć opcję "Hidden File Settings" (czyli odkry? ukryte foldery).
Czynność tą można wykonać W panelu sterowania - Opcje Folderów - Widok - Wyświetlaj ukryte Foldery

Resource.cfg:

W twj samej lokalizacji (skąd usunąłeś folder "Mods" w Program Files), usuń plik resource.cfg file który możesz znaleźć jak poniżej:
Lokalizacja dla Windows (32-Bit): C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\
Lokalizacja dla Windows (64-Bit): C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3\
Lokalizacja dla Mac: /Applications/The Sims 3/The Sims 3.app/Contents/Resources/transgaming/c_drive/Program Files/Electronic Arts/The Sims 3/
UWAGA!: To nie jedyny plik Resource.cfg w plikach gry. ABSOLUTNIE NIE USUWAJ PLIKU resource.cfg W NASTĘPUJĄCEJ LOKALIZACJI JAK OPISANO PONIŻEJ
\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin
\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\GameData\Shared
PONIEWAŻ SĄ TO PLIKI GRY! USUŃ PLIK resource.cfg TYLKO W NASTĘPUJĄCEJ LOKALIZACJI \Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\ folder!


d3dx9_31.dll:

Teraz musisz usunąć pliki d3dx9_31.dll file. Wejd? w:
Lokalizacja dla Windows (32-Bit): C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin
Lokalizacja dla Windows (64-Bit): C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin
Lokalizacja dla Mac: /Applications/The Sims 3/The Sims 3.app/Contents/Resources/transgaming/c_drive/Program Files/Electronic Arts/The Sims 3/Game/Bin
Znajdź plik o nazwie d3dx9_31.dll i usuń go.

Expansions/Stuff Packs (Dodatki i Akcesoria)?

Jeżeli,posiadasz zainstalowane Dodatki lub Akcesoria musisz wykonać w każdym z nich powyżej opisane kroki i usunąć pliki(Folders, Resource.cfg, oraz d3dx9_31.dll). Nie powinieneś za to przenosię ż‚adnych plików .packages ponieważ wszystkie modyfikowane znajdują się wyłącznie w Podstawie gry.
Aby wykonać opisane powyżej kroki w celu usuniecia plików wejdź w każdy folder expansion/stuff (Dodatek/Akcesoria) tak jak to robiłeś w podstawie gry The Sims 3. Dla przykładu jeżeli będą to World Adventures (Wymarzone Podróże), Wejdź do:
Lokalizacja dla Windows (32-Bit): C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3 World Adventures\
Lokalizacja dla Windows (64-Bit): C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3 World Adventures\
Lokalizacja dla Mac: /Applications/The Sims 3/The Sims 3.app/Contents/Resources/transgaming/c_drive/Program Files/Electronic Arts/The Sims 3 World Adventures/
Tak samo dla High End Loft Stuff (Nowoczesny Apartament), czy też innych expansions/stuff (dodatków/akcesorii) w zależności ,które z nich masz zainstalowane - usuń folder Mods\Packages , usuń resource.cfg, usuń d3dx9_31.dll z każdego z nich. Jeżeli jednak nie posiadasz tych folderów i plików w expansion/stuff (dodatkach iakcesoriach) nie przejmuj się, tym lepiej dla Ciebie.

Skończyłeś ze starym sposobem?
Kiedy juz udało Ci się usunąć pliki i foldery ze starej lokalizacji w grze i dodatkach oraz akcesoriach, nie jest powiedziane ,że stare pliki .package będę działały w Twojej grze po przeniesieniu ich do nowej lokalizacji.Upewnij się ,że satre pliki .package są kompatybilne z najnowszymi aktualizacjami
i ,że na pewno nie masz w folderach gry pozostałości po starych plikach i folderach.

Zapoznaj się z nową metodą instalacji:

Teraz powinieneś zaznajomić się z nowym sposobem instalacji plików .package i metodą tworzenia folderu "Mods".
Udaj się tam i wykonaj wszystko jak w instrukcji krok po kroku - utwórz nowe foldery, ściągnij nowa wersją pliku resource.cfg, i przetestuj plik czy wszystko instaluje się poprawnie. Kliknij aby porać plik resource.cfg (Mediafire)

Przenieś pliki .package

Pliki .package ,które usunałeś ze starego folderu Mods\Packages w Program Files teraz mogą został przeniesione do nowo utworzonego folderu Mods\Packages w "Moich Dokumentach".

Wejdź więc w folder "Moje Sims 3 Packages" ,który utworzyłeś wcześniej na pulpicie.
W tym folderze zaznacz i WYTNIJ (lub ctrl-x) wszystkie pliki .package w celu przeniesienia ich do nowej lokalizacji.
Wejdź w:
Lokalizacja dla Windows XP: My Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages\
Lokalizacja dla Windows Vista/7/Mac: Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages\
Teraz WKLEJ(lub ctrl-v) w celu przeniesienia plików z tymczasowego folderu do nowo utworzonego folderu Mods\Packages. W folderze Mods umieść ściągniety nowy plik Resource.cfg ,oraz w folderze "Mods" utwórz folder "Packages" gdzie bedziesz teraz umieszczał pliki .package nastepnie usuń niepotrzebny już folder z polpitu.

Test:
Teraz trzeba sprawdzić, czy wszystko z zainstalowanych dodatków (CC) działa poprawnie.
Po pierwsze, trzeba usunąć pliki cache, aby zapewnić, że gra wygeneruje świeże wersje tych plików.
Następnie spróbuj uruchomić grę. Jeśli zrobiłeś wszystko co jest opisane wyżej poprawnie, wszystkie dodatki (CC) powinny pojawić sie w grze tak jak to było wcześniej.
Występuja problemy?

Jezeli gra niedokańcza wczytywania się, pokazuje się czarny ekran, wyrzuca na pulpit w czasie wczytywania, hmmm to dobre i złe wiadomości.
Dobre to takie ,że gra odczytuje Twoje pliki .package, więc z technicznego punktu widzenia pliki .package działają w Twojej grze.
Złe wiadomości to takie ,że jeden lub wiecej z plików .package mogą być niekompatybilne z najnowszymi aktualizacjami gry.
Spróbuj usunąć wszystkie Mody które modyfikują zachowanie w grze takie jak np. (Awesomemod, Twallan's story progression/mastercontroller/itp.), wszystkie modyfikacje XML "tuning mods" lub "script mods", itp... Te pliki są najczęściej powodują wyżej wymienione problemy z grą wraz z wyjściem nowych aktualizacji. Możesz je poprostu wyciąć i wkleić do folderu utworzonego na pulpicie (podobnie jak robiłeś wcześniej).Następnie usunąć wszystkie Cache gry i spróboważ umieścić pliki .package ponownie.
Jezeli nadal wystąpują problemy musisz dokładniej przeszukać pliki w celu ustalenia przyczyny. Wtedy niestey zmuszony jesteś testoważ najlepiej każdy plik z osobna za każdym razem czyszcząc Cache gry.
Delphy's Dashboard to narzędzie ,które może być bardzo pomocne w indentyfikacji, które pliki są bezpieczne (rzeczy takie jak wzory, fryzury, zamienniki skinów) i takie które zazwyczaj mogą powodować problemy z grą (hack'i, mody, obiekty).
Reakcje:

8 komentarzy:

 1. Przepraszam, w zakładce "pomoc" nie jest aktywne okienko do wpisywania wiadomości. Proszę zatem o pomoc. Moje pliki packages nie działają. Zainstalowałam na nowo grę, bez Ihstall Helper Monkey, wszystko zrobiłam wg. instrukcji, ściągnęłam plik resource.cfg, wkleiłam folder MODS z pustym folderem Packages i plikiem resource.cfg do MOJE DOKUMENTY/...../The SIMS 3, potem przekleiłam pliki packages, niestety nie zadziałały one w grze. Czy istotne jest to, że wszystkie miały postać"małpki". Czy to może mieć związek z tym, że ich nie widać? Do tej pory, przed deinstalacją gry działało wszystko w poprzednich, starych ustawieniach. Teraz próbuję wszystkich sposobów, zaznaczam, że po instalacji nie było pliku MODS w Program Files. Jestem w kłopocie. Moja karta graficzna jest kompatybilna z gra i do tej pory "uciągnęła" grę (ATI Radeon HD 4800, 4 GB RAM). Proszę o pomoc, bo męczę sie już od tygodnia i nic. Czy pliki packages mają mieć postać "Małpki", a jeśli nie, to jak się tego pozbyć z komputera?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. To jeszcze raz ja, gdy próbuję wgrać plik packages wyskakuje mi komunikat: "Could not find a valid directory to install to" z nagłówkiem TS# Install Helper Monkey...
  Nie instalowałam teraz tego cholerstwa:) Może gdzieś sobie siedzi od ostatniej instalki, a ja nie weim, jak to wyrzucić. Proszę o pomoc!

  OdpowiedzUsuń
 3. Aczy:

  Aj nie zauważyłam tego. Zaraz to naprawię.

  Co do Twojego problemu - a czy po odinstalowaniu gry usunęłaś wszystkie pliki z folderu Electronic Arts w Program Files oraz Moich Dokumentach? To pierwsze moje pytanie. Drugie pytanie: Czy wyczyściłaś rejestr (np programem CCleaner). Trzecie pytanie jaką masz wersję gry i jakie te mody masz pobrane. I skąd je pobierałaś. To, że mają postac małpki to jest wina tego, że masz prawdopodobnie zainstalowany ten program w systemie. Nie pamiętam juz dokładnie bo tylko raz używałam tej felernej małpy. Jeżeli teraz nie instalowałaś "małpką" to nic nie przeszkadza, że mają taką ikonę. Po prostu system tak sobie skojarzył pliki. Tu nie chodzi o kartę graficzną w tym przypadku. Tylko o wersję gry - musisz mieć aktualną wersję czyli na dzień dzisiejszy 1.33 - jeśli chodzi o podstawę. Potem pobieramy mody z autorskich stron. Nigdy z serwisów typu chomikuj, bo tam są modyfikacje, które od dawna nie są kompatybilne z grą - a wręcz ją psują w niektórych przypadkach. Każdy kreator opisuje na swojej stronie wersję modyfikacji tworzonej przez siebie i z jaką wersją gry jest ona kompatybilna. Aha i czy na pewno dałaś plik resource.cdg do Mods? BO ma być w folderze Mods a nie Packages, w folderze Packages mają być pliki o rozszerzeniu .package czyli mody bądź inne dodatki.

  Moim zdaniem po prostu nie zaktualizowałaś gry (a ta wersja instalacji działa od 1.12 wzwyż) bądź chciałaś zainstalować stare, niekompatybilne mody.

  Ps możesz już pisać tutaj, ale na drugi raz jakby co to pisz w Pomoc. BO formularz już aktywny i przepraszam za kłopot ;)

  Aha do drugiego komentarza i do Ani:
  Spróbuj wpisać w wyszukiwarce systemowej (Start->wyszukaj) nazwę programu tego od małpki i może znajdziesz gdzie się schowała. Bo nie pamiętam czy ona się odinstalowywała w dodaj/usuń programy czy tak tylko się ją wywalało) Ale sam program że sobie jest to raczej nie przeszkadza, bo nie używasz go.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super instrukcja - miałam problem z plikami package, a teraz wiem jak to robić - Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Sul Sul ;)

  Mam pytanko.
  Ostatnio pobrałam Dolinę Smoków. Zainstalowałam, wszystko ok, działa.
  Jest jeden problem. Smoki mi się nie wykluwają :/
  Gdy kończy się odliczanie na jajku, pojawia się komunikat, że smok zaraz się wykluje i ... nic. Znikają wszystkie interakcje na jaju a ono stoi jak stało.
  Poszukałam na necie fixów do doliny smoków, ściągnęłam i spróbowałam zainstalować nową metodą, ponieważ mam wersję gry 1.55. Wcześniej nigdy nie instalowałam modów, więc nie wiem jak to ma wyglądać. Przeczytałam więc Twoją instrukcję.
  Utworzyłam w dokumentach folder Mods i Packages, wkleiłam tam fixy.
  Włączam grę. Działa, nic się nie wieszało ani nie errorowało.
  Kupiłam jajo smoka ponownie na nowej grze. Znów się nie wykluł :(
  Fixy nie zadziałały.... Nie wiem co zrobić :(
  Będę wdzięczna za jaką kolwiek pomoc, bo strasznie mi zależy na tych smokach :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć
   Nie mam tej okolicy bo wg mnie jest do kitu więc mogę nie pomóc. Ale pobierz te pliki:
   TG Store Fix V15v2 - https://mega.co.nz/#!jVMnyCoQ!AZt0xV2NFri5Ee-pwaE1JEnRv5lQMSgLyWUH_8nBudc - ten rozpakuj i wrzuć do Mods/Packages w Moich Dokumentach.
   TG Unblock Fix V12 - https://mega.co.nz/#!7Bk0jCgC!E29v_TvXwGigi22fxUwHjkb1kP9GRBfYx1lur-t9PJM - a ten rozpakuj i wrzuć do C:\Documents and Settings\Twój Użytkownik\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\DCBackup

   To są fixy do store ogólnie i muszą pomóc. Przed wrzuceniem ich usuń stare wersje jeżeli posiadasz i wyczyść cache gry programem Delphys Dashboard (poradnik na blogu) i dopiero dodaj nowe,
   Jeżeli ja nie pomogę zapraszam na Sims District - może szanowny (tak szanowny bo to facet hehe) Ida pomoże.

   Usuń
 6. Mi niestety nie działa, ale to może dlatego że nie mam oryginalnych simsów i może musiałabym poprzerzucać w innych folderach... no nie wiem :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie nie dlatego. Aczkolwiek nie ma się czym chwalić.
   Zazwyczaj posiadacze nieoryginalnych wersji gry nie instalują aktualizacji i robią wszystko nie według zaleceń. Ot to jest problemem i niestety nic na to nie poradzę.

   Usuń

13.07.2018
Wznawiam komentarze. Moderacja nadal obowiązuje. Proszę o zapoznanie się z informacją od Anuli. Wszelkie komentarze dotyczące reuploadu czy kwestii technicznych będą kasowane.
Wojtek

Info od Anuli: Nie mam możliwości reuploadu obiektów do pobrania. Co do kwestii technicznej: nie znam innych odpowiedzi na problemy z grą niż te przedstawione na blogu. Dlatego proszę o nie zadawanie pytań poprzez Facebook itp. Pozdrawiam.