czwartek, 18 września 2014

Eksport / Import Parcel w The Sims 4

Chcesz podzielić się swoim nowo wybudowanym domem z przyjaciółmi, ale nie chcesz tego robić z użyciem Galerii? Nic prostszego, musisz tylko wykonać poniższe kroki (no ok łatwiej było w The Sims 3 ;) )


Część pierwsza ** Eksport plików **

Pierwszym krokiem oczywiście będzie wybudowanie domu. Drugim zapisanie go w naszej bibliotece.

Po zapisaniu domu gra tworzy w folderze Tray  - ścieżka domyślna: C:\Users\Nazwa Użytkownika\Documents\Electronic Arts\The Sims 4\Tray

Każdy dom składa się z 6 plików + 1 dodatkowym za każde piętro domu powyżej parteru:
- 1 plik TRAYITEM
- 1 plik BLUEPRINT
- 4 pliki BPI (+ po jednym dodatkowym pliku BPI za każde piętro domu powyżej parteru)

Reasumując:
~dom parterowy składa się z 6 plików (1 TRAYITEM, 1 BLUEPRINT, 4 BPI)
~dom z jednym piętrem składa się z 7 plików (1 TRAYITEM, 1 BLUEPRINT, 5 BPI)
~dom dwupiętrowy składa się z 8 plików (1 TRAYITEM, 1 BLUEPRINT, 6 BPI)

Kolejnym utrudnieniem w odnalezieniu plików naszej parceli to to, że gra tworzy własne nazwy plików, czyli nie znajdziemy w tym folderze powyższych plików zatytułowanych tak jak nazwaliśmy nasz dom np. Simowa Ostoja. Jedyne czym możemy się kierować to czas zapisu plików. Pliki, z których składa się nasz dom będą miału ten sam czas zapisu, co pokazuje poniższy screen (mój dom posiada jedno piętro więc składa się jak opisałam wyżej z 7 plików):Zaznaczamy te pliki, kopiujemy i wklejamy do nowego katalogu nazwanego tak abyśmy wiedzieli co to jest np. Simowa Ostoja by Anulaa89. Następnie pakujemy go winzipem albo winrarem etc. Wrzucamy gdzieś w jakiś hosting np. Mega, Mediafire, Google Drive etc. Kopiujemy link i udostępniamy znajomym :)


Część druga ** Import plików **

Teraz sytuacja odwrotna. Pobraliśmy archiwum plików z wybranym przez nas domem/parcelą publiczną z jakiejś simowej strony/bloga np z TSR. Chcemy go dodać do gry.

Pierwszym krokiem będzie: wypakowanie plików z archiwum .rar lub .zip.
Drugim przeniesienie plików z tego folderu do katalogu "Tray" - ścieżka domyślna: C:\Users\Nazwa Użytkownika\Documents\Electronic Arts\The Sims 4\Tray

Po uruchomieniu gry otwieramy naszą Bibliotekę i tam znajdziemy zaimportowaną nową parcelę. Teraz możemy umieścić ją w naszym otoczeniu!
Reakcje:

1 komentarz:

  1. Świetny poradnik, nie muszę teraz za każdym razem pobierać domów z galerii xD

    OdpowiedzUsuń

13.07.2018
Wznawiam komentarze. Moderacja nadal obowiązuje. Proszę o zapoznanie się z informacją od Anuli. Wszelkie komentarze dotyczące reuploadu czy kwestii technicznych będą kasowane.
Wojtek

Info od Anuli: Nie mam możliwości reuploadu obiektów do pobrania. Co do kwestii technicznej: nie znam innych odpowiedzi na problemy z grą niż te przedstawione na blogu. Dlatego proszę o nie zadawanie pytań poprzez Facebook itp. Pozdrawiam.