piątek, 19 września 2014

Eksport / Import Simów w The Sims 4

Chcesz podzielić się swoim Simem, Simką albo może całą simową rodziną, ale nie chcesz tego robić z użyciem Galerii? No to zapraszam do zapoznania się z poniższym poradnikiem:


Część pierwsza ** Eksport plików **

Pierwszym krokiem oczywiście będzie stworzenie Sima / rodziny. Drugim zapisanie go/jej/ich w naszej bibliotece.

Po zapisaniu domu gra tworzy w folderze Tray  - ścieżka domyślna: C:\Users\Nazwa Użytkownika\Documents\Electronic Arts\The Sims 4\Tray

Każdy dom składa się z 6 plików + 1 dodatkowym za każde piętro domu powyżej parteru:
~ 1 plik HOUSEHOLDBINARY
~ 1 plik TRAYITEM
~ 1 plik SGI przypadający na jednego sima, czyli każdy dodatkowy Sim to dodatkowy plik SGI
~ 2 pliki HHI

Reasumując:
~rodzina jednoosobowa składała się będzie z 5 plików (1 TRAYITEM, 1 HOUSEHOLDBINARY, 2 HHI, 1 SGI)
~ rodzina dwuosobowa składała się będzie z 6 plików ((1 TRAYITEM, 1 HOUSEHOLDBINARY, 2 HHI, 2 SGI)
~ rodzina trzyosobowa składała się będzie z 7 plików ((1 TRAYITEM, 1 HOUSEHOLDBINARY, 2 HHI, 3 SGI)

I tak dalej.

Kolejnym utrudnieniem w odnalezieniu plików naszej parceli to to, że gra tworzy własne nazwy plików, czyli nie znajdziemy w tym folderze powyższych plików zatytułowanych tak jak nazwaliśmy naszą rodzinę/Sima/Simkę np. Rodzina Adamsów by Anulaa89. Jedyne czym możemy się kierować to czas zapisu plików. Pliki, z których składa się nasza rodzina/Sim będą miału ten sam czas zapisu, co pokazuje poniższy screen:Zaznaczamy te pliki, kopiujemy i wklejamy do nowego katalogu nazwanego tak abyśmy wiedzieli co to jest np. Rodzina Adamsów by Anulaa89. Następnie pakujemy go winzipem albo winrarem etc. Wrzucamy gdzieś w jakiś hosting np. Mega, Mediafire, Google Drive etc. Kopiujemy link i udostępniamy znajomym :)


Część druga ** Import plików **

Teraz sytuacja odwrotna. Pobraliśmy archiwum plików z wybranym przez nas simem/rodziną z jakiejś simowej strony/bloga np z TSR. Chcemy go dodać do gry.

Pierwszym krokiem będzie: wypakowanie plików z archiwum .rar lub .zip.
Drugim przeniesienie plików z tego folderu do katalogu "Tray" - ścieżka domyślna: C:\Users\Nazwa Użytkownika\Documents\Electronic Arts\The Sims 4\Tray

Po uruchomieniu gry otwieramy naszą Bibliotekę i tam znajdziemy zaimportowaną nową rodzinę/Sima.
Reakcje:

2 komentarze:

 1. SŁUCHAJ! WAŻNE! NAPRAWIŁAM SIMSY I NIE MAM MOICH RODZINEK! GRAŁAM OD LISTOPADA ALE SKOPIOWAŁAM TRAY ITP, JAK WSTAWIĆ BY BYŁY W GRZE?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SŁUCHAJ:
   1. NIE PISZ Z CAPS LOCKIEM BO MNIE TO DENERWUJE. (i łamie zasady netykiety, jeszcze raz zobaczę capsa to nie opublikuję komentarza, umiem czytać i nie jestem ślepą babcią, w razie problemów z odczytaniem literek mamy w Windowsie aplikację LUPA, także jak oślepnę to będę jej używać)
   2. KAŻDY JEST WAŻNY NA TYM BLOGU, NIE MA WAŻNYCH I WAŻNIEJSZYCH.
   3. Błagam, przeczytaj poradnik to się dowiesz jak. Dlaczego zadajesz pytanie nie czytając poradnika? Tam wszystko jest napisane.

   Usuń

13.07.2018
Wznawiam komentarze. Moderacja nadal obowiązuje. Proszę o zapoznanie się z informacją od Anuli. Wszelkie komentarze dotyczące reuploadu czy kwestii technicznych będą kasowane.
Wojtek

Info od Anuli: Nie mam możliwości reuploadu obiektów do pobrania. Co do kwestii technicznej: nie znam innych odpowiedzi na problemy z grą niż te przedstawione na blogu. Dlatego proszę o nie zadawanie pytań poprzez Facebook itp. Pozdrawiam.